علامت خروج دجَال ...........................

 در کتاب صدوق به سند خود نقل کرده است که امیر مؤمنان (ع) فرمود: علامت خروج دجال‏ هنگامى است که مردم نماز را بمیرانند و امانت را تباه سازند و دروغ گویى را روا شمرند و ربا بخورند و رشوه بگیرند و ساختمانها را محکم بسازند و دین را به دنیا بفروشند و سفیهان را به کار بگمارند و با زنان مشورت کنند و قطع رحم کنند و از هواها پیروى نمایند و خون یکدیگر را بى‏ارزش شمرند. حلم و بردبارى در میان مردم دلیل ضعف و ناتوانى باشد و ظلم و ستم باعث فخر گردد. امراء از فاجران و وزراء از ظالمان و عرفا از خیانتکاران و قاریان از فاسقان باشند. شهادات باطل و ناروا آشکار، و پرده درى و بهتان و گناه و طغیان علنى شود. قرآنها زینت داده شوند و مسجدها نقاشى و رنگ‏آمیزى و مناره‏ها بلند گردند. اشرار مورد احترام قرار گیرند و صفها در هم شود. خواهشها گونه‏گون باشند و پیمانها نقض شوند. زنان به خاطر میل فراوانى که به امور دنیایى دارند در کار تجارت با شوهرانشان شرکت جویند، صداهاى فاسقان بلند شود و قابل شنیدن است. بزرگ قوم، پست‏ترین آنهاست و از شخص فاجر به خاطر بدى‏اش، پرهیز مى‏شود دروغگو تصدیق و خائن امین شمرده مى‏شود. زنان نوازنده آلات لهو و طرب به دست گرفته، به نوازندگى مى‏پردازند آخرین کسان این امت، نخستین آنان را لعنت مى‏کنند. زنها بر زینها سوار شوند

______________________________
(72) انعام/ 65: ... أَوْ یَلْبِسَکُمْ شِیَعاً (2) ظاهرا مرجع ضمیر حضرت قائم (ع) است و بعید نیست مانند برخى دیگر از روایات مقصود از آن امیر مؤمنان (ع) باشد.

و زنان به مردان و مردان به زنان خود را همانند سازند. شاهد، بدون اینکه از وى درخواست شود گواهى دهد و دیگرى به خاطر ذمه دوستى که بر گردن دارد بر خلاف حق شهادت دهد.

احکام دین را براى غیر دین بیاموزند و کار دنیا را بر آخرت ترجیح دهند پوست میش را بر دلهاى گرگ بپوشند در حالى که دلهایشان از مردار متعفن‏تر و از صبر تلخ‏تر است. در آن هنگام شتاب کنید. بهترین مکانها در آن روز بیت المقدس است. روزى فرا خواهد رسید که هر کس آرزو مى‏کند که اى کاش از ساکنان آنجا باشد ...

سیره معصومان ،ج‏6،ص:387

 

 

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
پریسا

سلام... ببخشید سوالی داشتم... مشورت کردن با زنان کار نادرستی است؟ سوارشدن زن ها بر روی زین چه؟کار نادرستی است؟ چرا از نشانه های خروج دجال است؟ ببخشید که دائما مزاحمتان میشوم.