تازه های علمی

١ - بررسی محققان نشان می دهد : بیش از 2 ساعت  نشستن مقابل تلویزیون ، رایانه و بازی های رایانه ای ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد .

2 - بررسی ها نشان می دهد یکی از مهمترین دلایل رشد آمار ابتلا به سرطان پستان ، تاخیر سن مادرشدن است . یکی دیگر از دلایل مهم افزایش آمار ابتلا به سرطان پستان از هورمون درمانی است که توسط زنان برای مقابله با علائم یائسگی ، مورد استفاده قرار می گیرد .

3 - متخصصان می گویند : در مواردی که فرد دچار شکستگی می شود ، کیسه یخ روش مناسبی برای زود جوش خوردن است و باید در همان  24 ساعت اول استفاده شود ف تا از بروز ورم و خون ریزی جلوگیری کند .

4 - به گفته پژوهشگران انگلیسی ، نوشیدن مرتب آب در روز ، پوست را شفاف و جوان  می کند ، لکه های پوست را از بین می برد و سبب شیارهای پوست و جوان تر شدن پوست می شود . هم چنین  آب باعث بهبودی جریان خون در پوست شده و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند .

5 - محققان ایرانی از روغن شتر مرغ ، کرم آرایشی بهداشتی تولید کردند . این کرم ، بر خلاف استفاده مستقیم روغن شترمرغ که ضایعاتی ایجاد می کند ، نفوذ پذیری بالایی برای پوست بدن دارد و خوراک بسیار خوبی برای آن محسوب می شود . این کرم با رطوبت بالا تهیه می شود و مصرف آن برای آن محسوب می شود . این کرم با رطوبت بالا تهیه می شود و مصرف آن برای پوست بسیار مفید است .

6 - نوزادان مادرانی که در دوره بارداری سیگار می کشیده اند ، بیش از دیگران در خطر ابتلا به نشانگان مرگ ناگهانی نوزاد قرار دارند . محققان اعلام اعلام کردند : نیکوتین  موجود در سیگار می تواند رشد قسمت هایی از مغز که وظیفه  تنظیم تنفس را دارند ، با اخلال رو به رو کند .

                                                                                                  افق خانواده

/ 0 نظر / 7 بازدید