مردى کهن سال با شکل جوانى

مرحوم شیخ صدوق ، طبرسى و برخى دیگر از بزرگان به نقل از ریّان بن صلت - که یکى از یاران و خدمت گزاران امام علىّ بن موسى الرّضا علیهماالسلام است - حکایت نمایند:

روزى خدمت آن حضرت شرف حضور یافته و اظهار داشتم : یاابن رسول اللّه ! آیا شما صاحب الزّمان و ولىّ امر هستى ؟

فرمود: بلى ، من ولىّ امر هستم ؛ ولیکن نه آن کسى که دنیا را پر از عدل و داد مى کند، و چگونه این کار از من ساخته باشد با این وضعیّتى که در آن هستم !؟

آن کسى که منظور تو است ، او قائم آل محمّد (عجّ) مى باشد که تمام ظلم ها و بى عدالتى ها را برطرف و عدالت را جایگزین مى نماید.

او هنگامى که ظهور و خروج مى نماید، با این که کهن سال و عمرى طولانى از او گذشته است ، امّا شکل و قیافه اش همچون جوانى شاداب ، بسیار نیرومند و قوى است ، که چنانچه بخواهد بزرگ ترین درخت را ریشه کن کند، با یک دست چنین نماید.

امام زمان علیه السلام اگر فریادى بلند کند، تمام صخره ها متزلزل و دگرگون شوند، عصاى حضرت موسى علیه السلام - با همان خصوصیّت و حالت - و نیز انگشتر حضرت سلیمان علیه السلام همراه و در دست حضرت قائم آل محمّد عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف مى باشد.

سپس امام رضا علیه السلام افزود: او چهارمین فرزند من مى باشد که خداوند متعال او را پنهان و مخفى نگه مى دارد، تا به موقع ظاهر گردد و دنیا را پر از عدل و داد نماید.

                                                                             نرم افزار بوستان حکایت

/ 0 نظر / 10 بازدید