عاقبت مبلّغ کاسبکارانه‏

از جمله آسیب عزاداریها برخورد کاسبکارانه با این مقوله است که از مصادیق بارز استئکال به اهل بیت(ع) است.که در روایات مورد نکوهش قرار گرفته است و هر چه هم تورم بالا می‏رود با قیمتهای نجومی بالا می‏برند قیمت را!

امام صادق(ع) فرمود: من اراد الحدیث لمنفعه الدنیا لم یکن له فی الاخره نصیب و من اراد به الاخره اعطاه الله‏خیر الدنیا و الاخره.( اصول کافی، ج‏1، ص‏46)

آن کس که حدیث را برای منفعت دنیا بخواهد در آخرت بهره‏ای ندارد و آنکس که حدیث را برای خدا و آخرت‏بخواهد خداوند خیر دنیا و آخرت را به او عطا خواهد کرد.

حضرت امام(ع) فرمود: از راه ما _ حدیث ما، محبت ما ومانند آن _ ارتزاق نکن.(اصول کافی، ج‏2، ص‏338) یا اباالنعمان لا تستأکل بنا الناس فلا یزیدک الله بذلک الافقراً. از راه ما ارتزاق نکن که خداوند بر فقرت خواهدافزود.(امالی شیخ مفید، ص‏182)

این مربوط به آنان است که برخورد کاسبکارانه با معارف، مدایح، مراثی اهل بیت(ع) دارند و همانند کالا با آن‏برخورد می‏کنند. حساب آنان که تنها برای خدا در عرصه نشر معارف و گسترش فضایل و مناقب اهل بیت تلاش‏می‏کنند و مردم از سر عشق به خاندان عصمت و طهارت به آنها هدیه می‏دهند طبق تصریح روایات معصومین از اینان‏جداست و اینان مورد نکوهش نیستند.

                                              منبع : نرم افزار پیام عاشورا

/ 0 نظر / 3 بازدید