[آخرین نزول جبرئیل بر زمین‏]

 روایت شده: از جمله موضوعاتى که رسول مکرّم اسلام در آن حال بعلى بن أبی طالب فرمود این بود: موقعى که من مردم مرا غسل و کفن و حنوط میکنى آنگاه مرا مى‏نشانى و از آنچه که براى تو آشکار گردید مى‏پرسى و مى‏نویسى.

روایت شده که جبرئیل علیه السّلام به رسول خدا صلى اللّه علیه و آله گفت: این آخرین نزولى بود که من در دنیا کردم، بعد از آن صوتى از جبرئیل شنیدند که میفرمود: علیکم السّلام اهل البیت و الرساله خدا را براى هر کسى که هلاک شود جانشین و تسلیت و رسیدگى خواهد بود، کسى که جانشین او ثواب باشد مصیبت زده نخواهد بود. آنگاه بدن رسول خدا صلى اللّه علیه و آله از حرکت افتاد و جسم او با پارچه‏اى پوشیده گردید على علیه السّلام متولى غسل و کفن و نماز آن حضرت شد، بدن آن بزرگوار را در همان بقعه‏اى که قبض روح شده بود دفن کرد.

روایت شده که سنّ پیغمبر صلى اللّه علیه و آله در موقع وفات (63) سال بود ولادت آمنه بنت وهب مادر رسول خدا در ماه ربیع الاول سنه فیل بود «1» پادشاه آن زمان انوشیروان صاحب مدائن بود، انوشیروان همان کسى است که رسول معظم اسلام فرمود: من در زمان پادشاه صالح و نیکوکارى متولد شدم که اگر مرا درک میکرد بمن ایمان مى‏آورد. نبوّت پیغمبر اسلام پس از چهل سال از عمر او ظاهر گردید.

______________________________
(1) عبارت عربى در دو نسخه این است: و کانت ولادت آمنه بنت وهب الى آخره. اگر این عبارت تصحیف نشده باشد باید گفت: سنه فیل چنانکه در جنات الخلود است سى سال قبل از ولادت رسول خدا بوده است و اگر احتمال تصحیف را تأیید کنیم پس باید گفت: و کانت وفات آمنه الى آخره- مترجم.

ترجمه إثبات الوصیة ،متن،ص:227

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
مهدی

روایت شده که جبرئیل علیه السّلام به رسول خدا صلى اللّه علیه و آله گفت: این آخرین نزولى بود که من در دنیا کردم، بعد از آن صوتى از جبرئیل شنیدند که میفرمود: علیکم السّلام اهل البیت و الرساله خدا را براى هر کسى که هلاک شود جانشین و تسلیت و رسیدگى خواهد بود، کسى که جانشین او ثواب باشد مصیبت زده نخواهد بود. آنگاه بدن رسول خدا صلى اللّه علیه و آله از حرکت افتاد و جسم او با پارچه‏اى پوشیده گردید على علیه السّلام متولى غسل و کفن و نماز آن حضرت شد، بدن آن بزرگوار را در همان بقعه‏اى که قبض روح شده بود دفن کرد. این عبارتی که اورده اید لطفا سندش را ذکر کنید روای اش را بگویید مظر علما در مورد راوی اش را بگویید و ذکر کنید که هر چه از طرف خدا بر پیامبر بوسیله جبرئیل وحی میشد توسط خود پیامبر به مردم و کاتبان وحی در قالب قران یا حدیث گفته میشد حال وقتی پیامبر بلافاصله بعد از ان وحی فوت کردند چه کسی ان را دید یا به بقیه گفت پیامبر که رحلت فرمودند اگر پیامبر گفتند و بعد رحلت نمودند پس روایت دروغه و دستکاری شده و باید نوشته میشد که بعد از وحی پیامبر به علی یا زنانش گفت و بعد فوت نمودند یا اینکه روایت از یک راوی دروغگو هست لطفا