هشدار به منادیان عدالت

1- امام صادق علیه السلام فرمود: از کسانى که روز قیامت بسیار حسرت مى‏خورند کسى است که از عدالتى ستایش کند ولى خودش عدالت نکند.

2- و فرمود: از شدیدترین مردم از نظر حسرت خوردن در روز قیامت کسى است که از عدالت ستایش کرده و خود خلافش را انجام دهد.

3- و نیز فرمود: از مردمى که روز قیامت شدیدا عذاب مى‏شوند کسى است که عدلى را وصف کند و بغیر آن عمل کند.

4- ابو بصیر گوید: امام صادق علیه السلام در باره این آیه: «پس برو افکنده مى‏شوند ایشان و گمراهان». (شعراء/ 94) فرمود: اى ابا بصیر: ایشان مردمى هستند که عدالت را با زبانهایشان ستایش مى‏کنند و سپس با آن مخالفت مى‏نمایند.

5- خیثمه گوید: امام باقر علیه السلام به من فرمود: به شیعیان ما برسان که به آنچه (از ثواب) نزد خدا است رسیده نمى‏شود مگر به عمل، و به شیعیان ما برسان که روز قیامت از همه بیشتر کسانى حسرت مى‏خورند که از عدالت ستایش کرده و بر خلاف آن رفتار کنند (در روز قیامت مشاهده مى‏کنند کسانى که آنها را به عدالت دعوت مى‏کردند در اثر رعایت آن نجات یافته‏اند ولى خودشان در اثر عمل نکردن دچار گرفتارى شده‏اند).

جهاد النفس وسائل الشیعة / ترجمه صحت، ص: 168

 

________________________________________
شیخ حر عاملى، محمد بن حسن - صحت، على، جهاد النفس وسائل الشیعة / ترجمه صحت، 1جلد، انتشارات ناس - تهران، چاپ: اول، 1364ش.

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
والمارت ایران

سلام. ما قیمت های خود را با افزایش نرخ دلار افزایش نداده ایم. ابتدا سفارش را با پست تحویل بگیرید و سپس مبلغ را به پستچی بپردازید. ارسال به سراسر ایران میسر است. فروشگاهی گسترده به وسعت ایران. برای مشاهده کالاها به وب سایت ما مراجعه کنید. از این فرصت بی نظیر استفاده کنید. ساعت و زیورآلات. کمک درسی. مدرسه ای. دانشگاهی. همه نوع محصولات موجود است. خدا نگهدار

کوچه

سلام بسیار زیبا بود یه مدت نبودید و حدیث خون ما پایین اومده بود... ممنون که به روز کردید[گل]