پاسخ به یک سئوال مهم‏

سئوال مى‏شود که در حکومت حضرت مهدى علیه السلام وضع کافران و منافقان و بطور کلى غیر مسلمانان چه خواهد شد؟ آیا این‏ها تماماً از بین برداشته مى‏شوند و کشته مى‏شوند؟

در پاسخ به این سئوال گفته مى‏شود: انسان‏ها در هر مذهب و کیشى که هستند وقتى مى‏نگرند جامعه‏اى بر اساس عدالت و ارتقاء علمى برقرار شده و گنجینه‏هاى طبیعت در آن کشف شده و وضع مردم از فقر و نابسامانى‏ها نجات یافته و امنیّت در شهر و روستا و بیابان‏ها برقرار است و در کنار همه این امور ملّت نصارى با این کثرت جمعیّت در روى زمین، مشاهده مى‏کنند که پیامبر عظیم الشأن آن‏ها آمده و پشت سر حضرت مهدى نماز مى‏خواند و او را یارى مى‏کند قهراً مردم فوج فوج به اسلام و نیز به محور و قطب آن یعنى وجود امام زمان ایمان مى‏آورند آن هم با رغبت، کما اینکه در صدر اسلام بعد از آگاهى مختصرى از احکام اسلام و روش و شیوه پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله براى مردم حاصل شد، آنان‏ فوج فوج به اسلام گرایش پیدا کردند که قرآن خبر مى‏دهد و مى‏فرماید: «یَدْخُلُونَ فِی دینِ اللَّهِ أفْواجاً».

وحال آنکه وضع جامعه و بسط وعدالت و رفاه و آگاهى از تعالیم حیات بخش اسلام در زمان ظهور حضرت مهدى علیه السلام قابل مقایسه با صدر اسلام نیست.

بنابراین اگر انسان‏ها با عقل و فکر حرکت کنند و نیز اگر حکومت آن عصر را با حکومت‏هاى طاغوتى قبل مقایسه کنند قطعاً به اسلام و امام زمان ایمان مى‏آورند و بلکه خوشحالند از این نعمت عظمى که براى آن‏ها پیش آمده. بله در هر عصر و زمانى نیز گروهى معاند و لجوج و خودخواه و کوته فکر هستند که مى‏خواهند فکر خود را بر همگان تحمیل کنند و خلل در حکومت و جامعه ایجاد کنند با چنین افرادى باید برخورد شود کما اینکه عقلاء، این برخورد را منصفانه و به نفع جامعه مى‏دانند که امام زمان- عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف- قطعاً با چنین افرادى برخورد خواهد کرد و این میکرب‏هاى خطرناک و مزاحم را از سر راه بر مى‏دارد.

         صدها چراغ دارد و بى‏راهه مى‏رود             بگذار تا بیفتد و بیند سزاى خویش‏

                                            دوازده گفتار درباره دوازدهمین حجت خدا ، ص 241   

 

/ 0 نظر / 5 بازدید