روز مجرمین وای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ساعت ٤:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ آذر ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: روز مجرمین وای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ،ذُوقُوا مس سَقَر بچشید آتش جهنم را، ،سقر طَبَقه اى از جهنّم

 روز قیامت روزیست که مجرمین را کشان کشان رو به آتش مى برند و آنها را به رو در آن مى اندازند یَومَ یَسِحبُونَ فى النّارِ عَلى وُجُوهِهِم روزى که مشرکین با صورت به آتش جهنم انداخته مى شوند. چون در دنیا از حق رو برگردانیدند، آنها را فردا بِرو در آتش افکنده و بایشان مى گویند.

ذُوقُوا مس سَقَر بچشید آتش جهنم را، سقر اسم جهنم است و از حضرت صادق ع مروى است که فرمود: در جهنم بیابانى است که بآن سقر مى گویند انّ فى جَهَنَّم وادِیا یُقالَ لَهُ سَقَر.

در روایت دیگر مى فرماید: سقر طَبَقه اى از جهنّم است این سقر از خدا خواست نفسى بکشد، وقتى که اجازه داده شد نفسى کشید و جهنم را آتش ‍ زد. اینها قصه نیست ، حقایقى است که باید ما را بجنبش درآورد، براى چنین مواقف خطرناکى فکرى کنیم و امن وامانى تحصیل کنیم تا ملائکه رحمت را هنگام مرگ مشاهده کرده و نداى رحمت حق را بشنویم که ما را به بهشت بخوانند نباید آرام بنشینیم ، باید در ترس باشیم ، نکند بى ایمان از دنیا برویم ، نکند بى توبه بمیریم . آیا کسى اطمینان دارد که در بهترین حالات ، مرگش فرا مى رسد .

                                                                 نرم افزار بوستان حکایت