نداى آسمانى‏
ساعت ٧:٠۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: نداى آسمانى‏ ،الْحَقُّ مَعَ عَلِیٍ وَشِیعَتِه ،الْحَقُ مَعَ عُثْمانٍ وَشِیعَتِهِ ،عثمان بن عنبسه،

یکى دیگر از علائم حتمى که در روایات آمده بر خواستن صدائى است از آسمان که شرق و غرب عالم آن‏را مى‏شنوند و طبق روایات دو صدا از آسمان به گوش مى‏رسد.

اوّل: قبل از ظهور حضرت در شب بیست و سوّم ماه مبارک به‏وسیله جبرئیل که همگان مى‏شنوند که ندا مى‏کند (الْحَقُّ مَعَ عَلِیٍ وَشِیعَتِه) و در وسط روز شیطان صدا مى‏زند (الْحَقُ مَعَ عُثْمانٍ وَشِیعَتِهِ).

دوّم: ندائى است که مقارن ظهور در جهان طنین مى‏افکند. امام صادق علیه السلام مى‏فرماید: حضرت قائم در مکه داخل مى‏شود و در کنار خانه کعبه قرار مى‏گیرد و چون آفتاب بلند شود از جانب خورشید ندائى بر مى‏خیزد که اهل زمین و آسمان مى‏شنوند، مى‏گوید: این مهدى آل محمد است و او را با نام و کنیه جدش پیامبر یاد مى‏کند و پدران او را تا على بن ابى‏طالب نام مى‏برد و سپس توصیه مى‏کند که با او بیعت کنید و با او مخالفت نکنید که گمراه خواهید شد.

و در نزدیکى غروب، شیطان فریاد مى‏زند: پروردگار شما در وادى یابس وارد شده و او عثمان بن عنبسه، از فرزندان یزید بن معاویة بن ابى سفیان است (که همان سفیانى مى‏باشد) با او بیعت کنید تا هدایت شوید.

                        دوازده گفتار درباره دوازدهمین حجت خدا ، ص: 263