بسیجیان مواظب حدود خدا باشند
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: بسیجیان مواظب حدود خدا باشند ،یک جمله هم به بسیجى‏ها بگویم ،چرا مى‏گویند که شیطان خناس است؟ ،پیام امام درباره نهضت سواد آموزى

هفته بسیج است. ما باید قدر بسیج را بدانیم. اما یک جمله هم به بسیجى‏ها بگویم. به یک شرط خیلى خوب هستید. آن هم اینکه مواظب حدود خدا باشید. چون شیطان شما را رها نمى‏کند. مى‏دانید چرا مى‏گویند که شیطان خناس است؟ «مِنْ شَرِّ الْوَسْواسِ الْخَنَّاسِ» (ناس/ 4) خناس یعنى اینکه شیطان مرتب مى‏رود و مى‏آید تا تو را فریب دهد. پس مواظب چشم و گوشت باش. پیام امام درباره نهضت سواد آموزى در 7 دى و به مرحوم شهید باهنر در مورد تاسیس بسیج فرمودند که باید مسئله جهل توسط بسیج در ایران حل شود. البته بسیج باید قدر سپاه را داشته باشد، چون سپاه معلم بسیج است و سپاه هم قدر ارتش را داشته باشد، چون برادران ارتشى فنون تخصصى را به سپاهیان یاد دادند و همه با هم هستند و نباید کسى خود را برتر از دیگرى بداند. «إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ» (حجرات/ 13) بسیجى نور چشم ماست ولى باید مواظب خودش باشد و یک وقت تند نرود.

زنى خلاف کرده بود نزد حضرت على (ع) آوردند و گفت: باید به تعداد اینقدر مورد شلاق زد. شلاق را به قنبر داد و گفت: او را شلاق بزن. قنبر هم عصبانى شد و چند مورد بیش‏تر زد. حضرت على هم دستور داد که او را بخوابانند و به همان مقدار او را شلاق بزنند. پس مواظب باش تند نروى.

.شیطان قسم خورد که همه را گمراه مى‏کند، مگر بندگان مخلص را! چون خناس است. ولى الحمدلله ایران ما مقدارى از شیطان رها شدند و با شیطان بزرگ درگیر شدند.

کسى که بخاطر عبادت و جهاد در راه خدا غذا مى‏خورد، غذا خوردنش عبادت است. اما اگر از روى هوس و غرایز بود، وارد بعد حیوانى شده است.

خداوند رهبر مارا در پناه امام زمان حفظ کند خداوند همه امت ما را بسیجى قرار دهد. خداوند آیات وروایات متروک و اسلام را به حرمت خون شهدا در متن زندگى ما وارد نماید ..

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

برنامه درسهایى از قرآن سال 60، مسجدگوهرشاد، ص: 1