فرزندى که به سن بلوغ نرسید.........................
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: فرزندى که به سن بلوغ نرسید ،از ابى شوذب که ،یکى از عرفا ،خواهش دارم شما این دعاى مرا آمین بگوئید

از ابى شوذب که یکى از عرفا است، نقل کرده‏اند، که یکى از شخصیتهاى وارسته فرزندى داشت که به سن بلوغ نرسیده بود، خویشاوندان و دوستان خود را دعوت کرد بعد از حضور ایشان، و گفت: من خواهشى از شما دارم، مى‏خواهم از خداوند متعال درخواست کنم که، مرگ این فرزند را برساند، و خواهش دارم شما این دعاى مرا آمین بگوئید. وقتى علت آن را پرسیدند، گفت: در خواب دیدم، قیامت قیام نمود و مردم در عطش و تشنگى سختى بسر مى‏برند، یک وقت متوجه شدم، کودکانى از بهشت بیرون مى‏آیند و ظرفهاى آب در دست دارند، من برادرى دارم که فرزندى از او مرده است، آن را دیدم و از او آب خواستم، در جواب گفت: عموجان ما اجازه نداریم کسى را جز پدرانمان و مادرانمان سقایت کنیم. از این جهت من این تقاضا را دادم. این جریان را بیهقى نقل کرده و میگوید: سپس دعا کرد، آمین گفتند.

و بعد از چند روز، همان پسر بدرود جهان گفت. مترجم گوید: جاى شگفتى نیست، وقتى ایمان به آخرت قوى بود، این اثرات را دارد. یعنى کسى که از ترس عذاب آخرت فرزند خود را مى‏دهد، مسلما از محرمات اجتناب و دورى مى‏کند. امروز جوانان ما از خدا تقاضاى شهادت مى‏نمایند.

ارمغان شهید، ص: 41