آیا حضرت قائم دین جدید مى‏آورد؟
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ آبان ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: آیا حضرت قائم دین جدید مى‏آورد؟ ،از ائمه اطهار ،وجود مقدس حضرت‏مهدى ،قرون اخیر فرقه‏هایى

با توجه به اخبار و روایاتى که از ائمه اطهار و در رأس آن‏ها حضرت ختمى مرتبت در رابطه شیوع مفاسد و گناه در آخر الزمان و قبل از قیام قائم آمده، درمى‏یابیم که آن‏ رهبران آسمانى با چشم نهان‏بین خود، وضع امت اسلام را بیش از هزار سال قبل پیش‏بینى کرده و با وضوح بیان نمودند که امت اسلام نه فقط گناه و مفاسد مرتکب مى‏شوند، بلکه کار آنها به‏جائى مى‏رسد که کار زشت و گناه را خوب و پسندیده، مى‏نگرند و شخص گنه‏کارى را که به عفاف جامعه لطمه مى‏زند یک فرد هنرمند مى‏دانند!! طبیعى است که چنین جامعه‏اى تا چه حدّ از اسلام و احکام آن بى‏خبر خواهند بود. چنین افرادى خود را مسلمان مى‏دانند امّا از اسلام اطلاعى ندارند و لذا وقتى وجود مقدس حضرت‏مهدى ظهورمى‏کند واحکام اسلام وحقیقت قرآن رابیان‏مى‏کند، گروهى تصورشان این‏است که‏حضرت مهدى دین‏جدید آورده، حال آن که پیامبر صلى الله علیه و آله در روایتى مى‏فرماید: مهدى پاى خود را جاى پاى من مى‏گذارد و تخطّى از آن نخواهد کرد. «1»

آرى قبل از ظهور به نحوى حقیقت اسلام و واقعیت قرآن مستور مى‏گردد که با آمدن حضرت مهدى و تبیین اسلام ناب محمدى، مردم گمان مى‏کنند که آن حضرت دین جدید آورده است.

البته مخفى نماند که مهجور ماندن اسلام بدین معنى نیست که در جهان اسلام، درس تفسیر و فقه و اخلاق به‏طور کامل تعطیل مى‏گردد. بلکه ظاهر این است که هر گروهى قرآن را به رأى خود و بر اساس مسلک و مذهب خود تفسیر مى‏کند وهر فقیهى بر اساس قیاس و استحسان آنگونه که جوّ حاکم بر جامعه مى‏پسندد، حکم مى‏کند چنان که امروزه عدّه‏اى از مسلمانان گروه دیگرى را به‏وسیله مواد منفجره مى‏کشند و متأسفانه این عمل را باعث تقرّب خود به خدا مى‏دانند و حال آن که قرآن کریم با صراحت مى‏فرماید: «وَ مَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً فَجَزاؤُهُ جَهَنَّمُ خالِداً فِیها»، «2» «کسى‏که مؤمنى را عمداً بکشد براى همیشه در جهنم خواهد بود.» مگر امروز مشاهده نمى‏کنیم که در همین قرون اخیر فرقه‏هایى پیدا شده‏اند گروه کثیرى از مسلمانان را مشرک مى‏دانند و احیانا بعضى از فقیهان خود فروخته و مزدور آنان، ریختن خون دیگر مسلمانان را مباح‏ مى‏شمارند و خلاصه این‏گونه احکامى که در اسلام بدعت‏ گذارى شده با اسلام واقعى ارتباطى ندارد، کم نیست. با چنین وضعى طبیعى است که با ظهور حضرت مهدى وبسط حکومت او در تمامى نقاط روى زمین، عدّه‏اى خیال کنند که ایشان دین جدید آورده‏اند.

______________________________
(1). منتخب الاثر: ص 491 به نقل از فتوحات ابن عربى.     (2). نساء: 93

دوازده گفتار درباره حضرت مهدى ع، ص: 218