شیخ‌نمر پیش از اعدام به‌مادر خود چه گفت؟
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳ دی ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: شیخ‌نمر پیش از اعدام به‌مادر خود چه گفت؟

 

گروه بین الملل: پس از اعلام خبر اعدام شیخ نمر باقر النمر سایت رسمی ایشان نامه ای را منتشر کرد که در آن شیخ نمر مادرش را به صبر و شکیبایی دعوت می کند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ ساعاتی پس از اعلام خبر رسمی اعدام «شیخ نمر باقر النمر»، سایت رسمی وی نامه ای که شهید نمر پیش از اعدام به مادر خود نوشته بود را منتشر کرد. این سایت نوشت: شیخ نمر بعد از شنیدن خبر حکم اعدام قطعی خود نه تنها ناراحت نشد بلکه با بیان جمله "خداوند بشارت خیر به شما دهد" ابراز خوشحالی نیز کرده است. ترجمه کامل این نامه به شرح زیر است :

"برای مادر صبورم «أم جعفر» ؛

مادرم! همواره خدا را شاکر باش و آنچه تقدیر می نویسد را نیز پذیر؛ چرا که تقدیر خدا از تقدیر بشر بسیار نیکوتر است و آنچه او برای ما برمی گزیند از آنچه ما برای خود می خواهیم خردمندانه تر است. درست است که ما باید دعا کنیم و حاجات خود را از او بخواهیم؛ اما صلاح ما را او بهتر از ما می داند. حمد و ستایش سزاوار خداوند است که امر می کند بشر را و انسان ها در سایه فرمانروایی او قرار دارند. هیچکس قادر به جابه جایی هیچ چیزی نیست مگر اینکه خدواند مشیت وی را آنگونه قرار داده باشد.

مادرم! بدان که خداوند بیناست؛ و آگاه باش که حتی کوچکترین کارهای انسان را می نگرد و از اراده او خارج نیست. همین ما را بس است تا بدانیم که اگر اتفاقی می افتد تنها بر اساس مشیت الهی است و نه چیز دیگر. در پایان شما و تمام مردم را به خدا می سپارم که خداوند بهترین حافظ و نگهبان است. عزیز شما شیخ نمر باقر النمر.