حرف حق ولی شاید تلخ
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: وحدت ،طبل اختلاف

     در حالی که اکثر شخصیت های دینی و  سیاسی  باید سعی بر این داشته باشند تا از موضع گیری های جنجال برانگیز دوری کنند ، اما برخی در اجتماعات عمومی  سخنانی را بیان می کنند که با اهداف انقلاب که حفظ وحدت و کمک برای رشد هر چه بیشتر خدمات در ایران اسلامی در تناقض است .

من معتقدم جنگ نرم دشمن به یکسری از شخصیت های دینی و سیاسی کاملا اثر گذاشته تا اینکه بدون لحاظ دشمنان داخلی و خارجی طبل اختلاف را می زنند و موجب بر هم زندن وحدت در کشور ایران اسلامی می شوند و دودش بر چشم انقلاب و ملت مستضعف صاحبان راستین  انقلاب می رود . این نوع حرکت ها و موضع گیری ها هیچ جای توجیه نیست .

 بنده با تمام وجود متاسفم چرا که به نظر من بعضی ها در فکر دین و ملت و راه امام نیستند و شاید هم در فکر رسیدن به جایگاه های خاص و یا اینکه هم حزبی ها باشند !

خدا می داند !

کاش یک وحدت دینی و ملی می شد و همه دست به دست هم می دادند کمک به دولتمردان می کردند و ایران را به مدینه فاضله تبدیل می ساختند !

انشاءالله که این امر اتفاق بیافتد !

قابل توجه دوستان انقلاب، الحمد لله رییس جمهوری خود یک روحانی است و اسلام را می شناسد و مردم مسلمان به او رای داده اند و به او اعتماد کردندو ما هم اعتماد کنیم و در عین حال کمکش کنیم مگر اینکه از خط اسلام خارج شوند ان موقع است که وظیفه همه دفاع از دین مبین اسلام است .

اگر بنای کمک به منتخب ملت نداریم لااقل تخریب نکنیم !

به نظر من اولین وظیفه عالمان دینی و سیاسی حفظ دین مردم است نه اهداف سیاسی و تخریب دیگران  است . و  خدای نکرده کاری نکنیم مردم از دین برگردند !

بیایید سلیقه های شخصی و حزبی  را کنار بگذارید و در فکر اصل  دین و آیین محمدی باشید و از امام و آرامان های امام ابزاری استفاده نکنید !

من معتقدم برای بعضی از عالمان دینی واقعا کسر شان است و بلکه پایین آوردن شأن و جایگاه آیت الهی می باشد که افراد بیایند حزب خاصی تشکیل بدهند و تلاش حزبی کرده و دیگران را به بهانه های خاص تخریب کنند !

چرا که عالم باید زبان دین مبین اسلام باشد نه زبان حزب و گروه خاص !

اگر اختلافی است مسلما اختلاف است و خواهد بود بشنند تا آنجایی که امکان دارد بین خود حل کنند .تا اینکه در مجامع عمومی علیه همدیگر مانور ندهید ! این کار نه به نفع اسلام و نه به نفع ملت و دولت و بلکه  به نفع هیچ انسان آزاده ای نیست .

 امروز اگر امام سر از مدفن خود برآورَد و ببیند که  مسئولین کشور بخصوص علما چه می‌گویند؟ همان علما و مسئولینی را مورد خطاب خواهد کرد که بجای این نوع حرکت ها برای حفظ وحدت و پیشرفت کشور تلاش کنید .

بدانید این گونه مسائل، بگو مگو و دعوا راه انداختن برای هر حرف و سخن و عملی، نتیجه ای جز ضرر برای جامعه و حتی دین مردم ندارد.

باید بدانیم  صدای الهی صدای به هم ریختن جامعه نیست، و مسلما این صداها نسبت به اسلام بدبینی ایجاد می شود.

باید هدف اصلی حفظ دین باشد نه اینکه با حرف ها و عملکرد خود فضا را بری نفوذ هر چه بیشتر دشمنان آماده کنیم !

چرا باید اینگونه باشید ؟!

یعنی چرا بر طبل اختلاف بکوبیم !

ما دشمن در داخل و خارج کم نداریم !

حداقل از برزرگان دین این انتظار نیست !

ما انتظاری که از بزرگان دین داریم ، اختلافات سلیقه های خود را به میان مردم نکاشنند !

سیاست دینی از شما ها انتظار می رود نه سیاست زدگی !

والله خیلی ها هوشیارند و می دانند چه گفته می شود ؟ و آیا به صلاح دین و دنیای این ملت است یا نه ؟

قول حق این است در همه جا با فرهنگ اسلامی برخورد کرد نه سیاسی کاری ؛ بدانیم اسلام از ما چه روشی را می طلبد .

مسلما در بعضی جاها غلو می شود !

هیچ شکی نیست غلو در اسلام مذمت شده است و  مسلما به ضرر دین است .

مسلما غلو در بعضی چیز ها و  بعضی شخصیت ها  ، هتک حرمت ها، دعوا ایجاد کردن ها، اختلاف سازی ها، پمپاژ اختلاف در میان مردم آن هم از طرف تریبون های مقدس گناه کبیره است .

من به  نوبه خود همه دلسوزان کشور توصیه می کنم که نگذارید این نعمت بزرگ انقلاب اسلامی  به نقمت تبدیل شود.

درست در همین نقطه است که امام(ره) تصریح می‌فرماید

"باید آرامش در کشور برقرار باشد و موجب نگرانی مردم و تفرقه نشوید"

امید است پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و این یادگار امام عزیزمان در جایگاه حقیقی خود قرار گرفته و چگونگی حکومت کردن مورد توجه جدی ما قرار گیرد، تا  انقلاب روح واقعی" خود را پیدا کرده و نه "قربانی" شود و نه "فاجعه" به حساب آید .