شرح مختصری از زندگی وحالات پدر سه شهید و یک جانباز
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢ اسفند ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی وکیلی ناطق ،شهید سرفراز احمد وکیلی ،شهید راه حق محمود وکیلی ،شهید سرافراز هادی وکیلی

22012022051

17012022019

ولادت وتحصیلات

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی وکیلی ناطق فرزند محمد درسال ۱۳۱۶هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در روستای شهیدآباد ( گاویک ) شهرستان آوج از توابع استان قزوین دیده به جهان گشود.در سن طفولیت کتاب هایی چون قرآن مجید ، جوهری ، طوفان البکاء را در مکتب خانه می خوانند و چند سالی هم در نزد میزا عنایت الله مولوی -که ساکن  همان روستا بودند – دروس جدید مثل ریاضی را تحصیل می کنند .

ایشان در سال ۱۳۳۴ برای تحصیل علوم حوزوی به همدان سفر می کنند و در حوزه  علمیه مرحوم آیت الله آخوند همدانی رحمة الله علیه مشغول به تحصیل می شوند و در این مدرسه مقدمات و قسمتی از سطوح عالی را نزد اساتیدی چون حضرات آیات : محمد حسین بهاری و سید مصطفی هاشمی شهیدآبادی با موفقیت می گذرانند .و در سال ۱۳۳۵ هجری شمسی توسط استاد خود مرحوم آخوند  ملبس به لباس مقدس روحانیت می شوند .

معظم له در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی برای تکمیل دروس به شهر مقدس قم منتقل می شوند و بقیه دروس سطوح عالی و خارج فقه و اصول  را نزد اساتیدی چون حضرات آیات :گلپایگانی ، منتظری ، فاضل لنکرانی ، مکارم شیرازی و نوری همدانی کسب فیض می کنند . و بنا به نقل خود ایشان از اساتیدی چون : حضرات آیات آخوند همدانی ، شریعتمداری ، مکارم شیرازی  و نوری همدانی موفق به کسب اجازه امور حسبیه می شوند .

فعالیت های انقلابی و فرهنگی

ایشان از سال ۱۳۴۲هجری شمسی به همراه فرزند ارشد خود احمد ( اولین شهید خانواده ) فعالیت های انقلابی خود را شروع کرده بودند و بنا به نقل خود ایشان اعلامیه ها را با خط خود می نوشتند و همچنین نوارهای کاست را تکثیر و در شهرهایی چون تهران ، همدان و …پخش می کردند .  و اکثر ایام در تهران بسر می بردند . لازم به ذکر است ایشان حدود ۲ الی ۳ ماه بعد از پیروزی انقلاب مسئول کمیته آبگرم می شوند .و دوباره به شهر مقدس قم عزیمت می کنند و از همان روز از دروس خارج حضرت آلله العظمی مکارم شیرازی کسب فیض می کنند .

حاج شیخ علاوه بر سفر های تبلیغی به استان هایی چون همدان و قزوین – که  بیشتر هم در روستا ها ­–  چندین مرتبه کنار رزمندگان اسلام درجبهه های حق علیه باطل حضور داشتند .

فرزندان شهید

حاج شیخ صاحب سه فرزند شهید به نامهای آقایان احمد ، محمود و هادی  و یک جانباز به نام مهدی  می باشند که به ترتیب شهادت و جانبازی به اختصار به معرفی آنها می پردازم که بدین شرح می باشد :

اولین فرزند  : شهید سرفراز احمد وکیلی ۱۹ ساله که از سال ۱۳۵۶ بصورت رسمی انقلابی بوده و اکثر ایام را همراه پدر گرامی خود  تهران به سر می برد . بنا به فرمایش حاج شیخ ایشان خیلی نترس ، شجاع و جدی بودند . ایشان بعد از پیروزی انقلاب زمانی که امام منتقل شدند به شهر مقدس قم افتخار محافظی امام خمینی رحمه الله علیه را داشتند . در سال ۱۳۵۹ گزارش می شود که پادگان سنندج در دست  ضد انقلاب ها است ایشان به اتفاق ۱۷ نفر از قم و کاشان برای مقابله با ضد انقلاب ها  به سنندج اعزام می شوند و در نهایت همه را زخمی کرده و بدن آنها را در روز ۴ اردیبهشت ۱۳۵۹  می سوزانند و به شربت شهادت نایل می شوند .

دومین فرزند : شهید راه حق محمود وکیلی ۱۸ ساله بعد از گذراندن دوران آموزشی خود در شهرک امام حسین استان  قم عازم جبهه ها ی حق علیه باطل می شوند و اگر چه چندین مرتبه مجروح شده بودند ولی بعد از معالجه دوباره به جبهه رهسپار می شدند تا اینکه در ۱۳ فروردین ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت می رسند .

سومین فرزند : شهید سرافراز هادی وکیلی ۱۷ ساله ایشان نیز بعد از گذراندن دوران آموزشی در قم و پادگان حمزه تهران راهی جبهه می شوند و در شلمچه در اولین به خط شدن با تمام همسفر ها به درجه شهادت نایل می شوند .

نکته : شهیدان سرافراز محمود و هادی در گلزار شهدای علی بن جعفر شهر مقدس قم دفن هستند و همانطوری که قبلا عرض شد بدن پاک شهید احمد سوزانده شده و آثاری از ایشان نمانده است .

برای اطلاع بیشتر به این آدرس http://mr532011mr.persianblog.ir ( منتظران و یاوران حضرت مهدی عج )   مراجعه فرمایید .

فرزند جانباز

جانباز سرافراز مهدی وکیلی متولد ۱۳۴۷ هجری شمسی در دو مرحله یکی در منطقه خیبر مجروح و  در فاو شیمیایی می شوند؛ و هنوز هم از ترکش ها در ناحیه گردن و پا موجود است .

مردان خدا پرده پندار دریدند                                       یعنی همه جا غیر خدا هیچ ندیدند

تذکر : در سال ۱۳۷۴ مقام معظم رهبری بی خبر برای تجلیل از مقام شامخ سه شهیدویک جانباز  به منزل ایشان مشرف می شوند.

22012022039

بنده از حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسینعلی وکیلی و خانواده مکرمه ایشان  بخاطر دادن اطلاعات لازم سپاسگزارم .

17012022023

                               والسلام علیکم و رحمة ا…