کنترل جمعیت یا انقراض نسل
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ امرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: کنترل جمعیت یا انقراض نسل ،جاهلیت امروز ،دیه سقط جنین ،حکم پزشک قاتل

یکى از خطاهاى بزرگ مسئله ى تحدید نسل  در بین خانواده ها  بود .مسئولین کشور در این اشتباه سهیمند، این را خداى متعال و تاریخ باید بر ما ببخشد. نسل جوان را باید حفظ کرد. با این روند کنونى اگر ما پیش برویم کشور پیر خواهد شد. خانوادهها، جوانها باید تولید مثل را زیاد کنند؛ نسل را افزایش دهند. این محدود کردن فرزندان در خانهها، به این شکلى که امروز هست، خطاست. این نسل جوانى که امروز ما داریم، اگر در ده سال آینده، بیست سال آینده و در دورهها و مرحلههاى آیندهى این کشور بتوانیم آن را حفظ کنیم، همهى مشکلات کشور را اینها حل میکنند؛ با آن آمادگى، با آن نشاط، با آن شوقى که در نسل جوان هست، و با استعدادى که در ایرانى وجود دارد.
گزارشی از کنترل (کاهش) جمعیت در ایران:
سال۱۳۶۸ پایان جنگ ۸ ساله
و اجرای سیاست کنترل جمعیت توسط دولت کارگزاران
توضیح: جمعیت ایران قبل از پیروزی انقلاب ۳۶میلیون نفر بودند و پس از پایان جنگ به حدود دو برابر یعنی ۶۵میلیون نفر رسید. دولت کار گزاران در قدمی شتاب زده سیاست کنترل جمعیت را که یک فرهنگ کاملا غربی و تحمیلی به ایران بود به مورد اجرا گذاشت در حالی که به عوارض جبران ناپذیر آن هیچ توجهی نکرد و به توصیه دلسوزان و علمای دین عمل نکرد.
هزینه­ های اجرای طرح:
کمک­های بلاعوض سازمان ملل­­­؛
پرداخت وام از صندوق بین المللی پول؛
تصویب بودجه کنترل جمعیت ( توسط دولت کارگزاران)
سؤال اساسی : به راستی چگونه ممکن است کشوری که از ابتدای استقلال خود در تحریم های بین المللی قراردارد و تحت قشار سازمان های بین المللی است به یکباره مورد توجه قرار می گیرد و یا پرداخت کمک های بلاعوض و وام های کلان به اجرای سیاست کنترل جمعیت تشویق می شود.
شرایط پرداخت وام های بین المللی چیست؟
۱٫ کنترل جمعیت
نحوه اجرای طرح:
۱- تاسیس خانه­های بهداشت در  سراسر کشور تا عمق روستاهای دور افتاده و تحویل وسایل جلوگیری، مانند:
    قرص
    آمپول
    نصب iud برای زنان
    جراحی و عقیم سازی مردان
    دیگر وسایل جلوگیری
در برخی روستاها هفته ایی یک مرتبه از شهر آمبولانساعزام شده و زنان و مردان را برای عقیم سازی روانه شهر نموده و پس از عمل جراحی باز می گرداندند!!
۲- سیاست­های تنبیهی:
    عدم پرداخت کوپن برای فرزندان چهارم به بالا؛
    بیمه ننمودن فرزندان چهارم به بالا؛
    مشکلات ثبت احوال و دریافت شناسنامه؛
متاسفانه دولت وقت به موارد قبل اکتفا نکرد و با سیاستهای تنبیهی خانواده ها را تحت فشار مضاعف قرار داد.
۳- تبلیغات فروان و گسترده:
    رسانه­ ها
    نشریات، مجلات و…؛
    کتاب­های درسی و جزوات…؛
در برخی از سریال های تلوزیونی  خانواده های پرجمعیت را به تمسخر گرفتند مانند: آقای گرفتار و در برخی از آن ها تحقیر شدند، مقالات و طنز ها و مطالب جهت دار و هدف دارد در مجلات و روزنامه ها نیز به آن اضافه شد تا این باور غلط را به جامعه القاء کند که خانواده پر جمعیت یک خانواده کم فرهنگ و بی کلاس است و یک خانواده کوچک یک یا دو فرزند، خانواده ای با فرهنگ و با کلاس است
۴- آموزش گسترده:
    القاء غیر مستقیم در کتب درسی دانش­آموزان؛
     تدریس یک واحد درسی در دانشگاه­ها به­عنوان تنظیم خانواده؛
    برگزاری کلاس­های ویژه برای عروس و دامادها؛
در کتاب های درسی آموزش و پرورش یک خانواده همواره با یک یا دو فرزند به تصویر کشیده شد تا دانش آموزان نیز بیاموزند که خانواده یعنی یک یا دو فرزند ونه بیشتر!!!.
سیاست کنترلف جمعیت با چنان جذابیت و موفقیتی اجرا شد که سازمان ملل به دکتر مرندیوزیر بهداشت دولت کارگزاران هدیه ویژه ای تقدیم می کند!!چرا؟؟
عروس و دامادهای جوان که برای آزمایش خون مراجعه می کردند مجبور بودند در کلاس آموزشی نیز شرکت کنند که در آن روش های جلوگیری و استفاده از قرص ها و نحوه عقیم سازی آموزش داده می شد.
نتیجه اجرای طرح:
الف: کوتاه مدت:
    عقیم سازی میلیون­ها زن و مرد در سراسر کشور؛
    عوارض جسمی فروان ناشی از عقیم سازی مردان و زنان و استفاده از داروهای مختلف؛
    قتل عام گسترده نوزادان(سقط جنین)
بسیاری از زنان که مورد عمل جراحی عقیم سازی و نصب دستگاه iud در رحم قرار گرفته اند از اثرات نامطلوب ناشی از آن رنج می برند و برخی از آن ها دچار پاری جداره های رحم شده و چندین نوبت با هزین های خود مورد عمل جراحی قرار گرفتند.
ضمن آن که استفاده از برخی دارو ها نیز عوارض نا مطلوب دیگری را به دنبال داشته است در مورد عقیم سازی مردان نیز با وجودی که پزشک او اعلام می دارند هرزمانی که شخص عقیم شده بخواهد می تواند به حالت اولیه برگردد تجربه نشان داده که این مسئله درواغ محض بود ه و اکثر قریب به اتفاق آنان دچار عقیمی دائم می شوند .
سقط جنین: یکی از علت های سقط جنین در موورد خانواده هایی است که به طرز ناخواسته صاحب فرزند دوم یا بیشتر می شوند و برای آن که به سیاست غلط کنترل جمعیت یا به اصطلاح تنظیم خانواده عمل کنند جنین بی گناه خود را سقط می کنند تا با خیال خود و با خاطری آسوده زندگی راحت تری را با فرزند کمتر یا یگانه فرزند خود تجربه کنند.
نتیجه اجرای طرح:
ب: کوتاه  مدت:
 کاهش شدید جمعیت؛
رشد متولدین در سالهای ۱۳۴۰تا ۱۳۸۰
ب: بلند مدت:
سیاست کنترل  جمعیت به سرعت تبدیل به یک فرهنگ عمومی شد و در مثل همانند حکایت مادری شد که به فرزند خود که لب با م آمده بود با نگرانی و وحشت گفت به عقب برود و کودک آن قدر عقب رفت که از آن طرف بام به پائین سقوط کرد.
نتیجه اجرای طرح بلند مدت:
کاهش شدید جمعیت؛
کمبود شدید نیروی کار؛
خالی شدن پادگان¬ها و مراکز نظامی از سرباز؛
تعطیلی بسیاری از مدارس در روستاهای کشور؛
توضیح:
تنها برخی از نتایج زیانبار اجرای طرح در بلند مدت عبارتند از:
عوارض فروان دیگر و خطرات زیانبار دیگری را متوجه کشور نماید که هنوز به حساب نیامده است.
امروزه بسیاری از مدارس ابتدایی و راهنمایی در روستا ها به دلیل کمبود دانش آموز با تعطیلی شامل دانشگاه ها ی متعدد در کشور خواهد شد، همان طور که در سال های آینده دانشجویان بدون کنکور وارد دانشگاه خواهند شد و این مشکل در نیروهای نظامی و انتظامی نیز مشاهده خواهد شد.
همزمان با آغاز طرح کنترل جمعیت برخی از علما در رد آن کتابهایی را تالیف نمودند.(سال ۱۳۷۲)
علامه طهرانی رحمه از علمایی بودند که از همان ابتدای اجرای طرح به شدت با آن مخالفت نمودند و موضع گیری کردند و کتابی را در سال ۱۳۷۲ تالیف نمودند
جناب حجة الاسلام آقای خرازی :
من با حضرت آیة الله خامنه ای{سال ۷۲} ملاقاتی داشتم و ایشان فرمودند: من حدس می زنم که این یک نقشه خارجی باشد و با این امر موافق نیستم. و در ملاقاتی که با جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای رفسنجانی داشتم ایشان را راجع به خطر این امر{کنترل جمعیت} گوشزد کردم؛ ایشان گفتند: این یک نظری است. و دیگر گفتاری نداشتند.  (به نقل از کتاب کاهش جمعیت ص۱۵۹)
جاهلیت امروز:
یکی از عوارض منفی و زیانبار که از گناهان کبیره می باشد، عمل نامشروع سقط جنین در جهت تنظیم خانواده و کنترل جمعیت بوده که امروز افزایش فروان و نگران کننده ای داشته است. طبق آمار جهانی در هر ثانیه دردنیا یک سفط جنین صورت می گیرد که در دقیقه ۶۰ مورد در هر ساعت ۳۶۰۰موردو در یک شبانه روز حدود ۸۶۴۰۰قتل جنین صورت می گیرد.
سهم ایران اسلامی از این آمار بسیار نگران کننده است در برخی از شهر ها روزانه ۳۵ سقط جنین صورت می گیرد.
و این یعنی فاجعه!
این در حالی است که اسلام حتی سقط جنین نامشروع را اجازه نمی دهد تا چه رسد به فرزند مشروع
اگر بشریت در زمان جاهلیت تنها دختران خود را زنده به گور می کردند بشری که امروزه ادعای تمدن و علم می کند ، فرزندان بی گناه و مظلوم خود را چه دختر و چه پسر را آن هم در رحم مادر با بدترین وضعی به قتل می رساند و شادمان از این جنایت هولناک برای رسیدن به زندگی بهتر و راحت تر آن هم باز فرزند کمتر یا تک فرزندی به خانه می آید ، گویی هیچ جنایتی مرتکب نشده و هیچ گناهی از او سر نزده است.
مراحل تشکیل جنین
طبق آیات ۱۲ الی ۱۴ سوره مومنون، خداوند متعال مراحل خلقت انسان از نطفه تا دمیده شدن روح را بیان می فرماید که با توجه به آن که در آن زمان دستگاه های پیشرفته سونو گرافی نبوده این یک معجزه است .
 لَقَدْ خَلَقْنَا الْانسَنَ مِن سُلَالَةٍ مِّن طِینٍ(۱۲)
ثمُ‏َّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فىِ قَرَارٍ مَّکِینٍ(۱۳)
ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَمًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لحَْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا ءَاخَرَ  فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الخَْالِقِینَ(۱۴)
هر آینه ما انسان را از گل خالص آفریدیم. (۱۲)
سپس او را نطفه‏اى در جایگاهى استوار قرار دادیم. (۱۳)
آن گاه از آن نطفه، لخته خونى آفریدیم و از آن لخته خون، پاره‏گوشتى و از آن پاره‏گوشت، استخوانها آفریدیم و استخوانها را به گوشت پوشانیدیم بار دیگر او را آفرینشى دیگر دادیم. در خور تعظیم است خداوند، آن بهترین آفرینندگان. (۱۴)
دیه سقط جنین:
چه کسی باید دیه را بپردازد؟
توضیح: این دیه سنگین بر عهده کسی است که مباشر در قتل باشد . یعنی هر کس که قتل به او نسبت داده شود  .
( به فتوای آیت الله مکارم شیرازی: اگر در قتل چند نفر شراکت داشته باشند ، دیه بین آنها تقسیم می شود .مثلا اگر پدر و مادر با رضایت هم به پزشک برای سقط جنین مراجعه کنند، دیه بین هر سه تقسیم می شود).
    شوهر: ( در صورتی که موجب سقط جنین شود)
    همسر: ( در صورتی که عمدا از قرص یا…استفاده کند)
    پزشک: ( در صورتی که سقط جنین توسط او صورت گیرد)
    پرستار: ( در صورتی که تزریق یا … توسط او صورت گیرد)
دیه به چه کسی تعلق می گیرد؟
توضیح:
اگر پدر و مادر در قتل شرکت داشته باشند دیه به آنان تعلق نمی گیرد و به طبقه بعد می رسد و اگر طفل سقط شده خواهر و برادری ندارد دیه به مرحله بعدی می رسد.
حکم پزشک قاتل:
بنا بر نظر برخی از علما مانند: مرحوم آیت الله سید محمد حسن نجفی-ره- در کتاب الجواهر الکلام و مرحوم آیت الله علامه سید محمد حسین حسینی طهرانی-ره- در کتاب رساله نکاحیه، پزشکی که عالما و عامدا جنینی را به قتل می­رساند باید قصاص شود.
با کمال تاسف امروزه برخی از پزشکان غیر متعهد برای رسیدن به مال دنیا با دریافت یک تا سه میلیون کودک بی گناه را به در خواست پدران و مادران آن ها به قتل می رسانند و هیچ نگرانی هم از این بابت نداردند.
اعترافات یک پزشک آلمانی:
یک پزشک آلمانی که سالها کارش سقط جنین بود و از این جنایت هولناک خود فیلمبرداری نموده بود دچار عذاب وجدان شد و تصمیم گرفت دیگر چنین عملی را انجام ندهد.
وی می گوید در فیلم هایی که دارد متوجه شده جنین متوجه درد دشتگاه کورتاژ شده و دائما فریاد می کشد و فرار می کند اما تیغ تیز جاهلیت مدرن سینه اورا می کشافد و با بدترین وضع یک انسان را تبدیل به گوشت چرخ کرده می سازد.
کنترل جمعیت
                      یا
                              انقراض نسل شیعه
توضیح:
و اما مهم ترین قسمت بحث ما …:
فاجعه کنترل جمعیت یا به تعبیری کاهش جمعیت دوروی یک سکه است که روی اول ان کاهش جمعیت ایران اسلامی و روی دیگر آن کاهش جمعیت یا انقراض نسل شیعه است . هم زمان با اجرای طرح کنترل جمعیت در ایران وهابیت دستور العمل جدیدی را در راس برنامه های خود قرار داده و آن این که نه تنها به قانون تنظیم خانواده نباید عمل کنند بلکه در مقابله با شیعه بایدبالعکس و به طور تصاعدی جمعیت خودرا بالا ببرند و این بهترین فرصت برای آنان است تا اگر نتوانند شیعه ای را متمایل به اهل سنت نمایند هم زمان با کاهش جمعیت شیعیان ایران آمار اهل سنت را به طور فزاینده ای بالا بررند و در طی بیست سال گذشته بسیار موفق عمل نمودند

نتیجه کنترل جمعیت توسط شیعیان:
توضیح:
هر شیعه متدینی و پیرو امیر المومنین ع باید بداند که اگر به نظریه غلط و غربی کنترل جمعیت عمل نماید در حقیقت به کثرت جمعیت و هابیت کمک نموده است
درادامه نظرات مراجع تنقلید را ملاحظه خواهیم کرد.
استفتاء از مراجع تقلید
در پی توصیه مسئولان کشور بر لزوم کنترل جمعیت و اعمال سخت گیری-ها از سوی دولت، علمای سایر فرق اسلامی توصیه اکید به ازدیاد جمعیت کرده¬اند تا جایی که در برخی شهرها موازنه  جمعیت به سود آن¬ها به هم خورده است و در صورت ادامه این روند به افزوده شدن جمعیت آنان نسبت به شیعه در کل کشور منجر خواهد شد.
پاسخ  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای-مدظله-:
    کنترل جمعیت در صورتی که غرض عقلایی بر آن مترتب با شد، مانعی ندارد ولیکن اگر در زمان یا مکان خاصی آثار سوئی بر آن مترتب گردد حکم دیگری پیدا می¬کند.
توضیح:
سؤال: منظور از غرض عقلایی که در بیان مقام معظم مطرح شده چیست؟
پاسخ: فرض کنید خانواده ای دارای پنج یا هشت فرزند باشد یا خانمی ادامه بارداری برای او بسیار مضر است و دیگر توانایی بارداری را دارد و برای او خطر جانی دارد لازم است که از بارداری شخص خود جلوگیری کند اما در مورد افراد عادی با توجه به شرایط روز ضرورتی به کنترل جمعیت وجود ندارد.
پاسخ به شبهات:
    آیا افزایش جمعیت با مسائل و مشکلات اقتصادی منافات دارد؟
    آیه: وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ خَشْیَةَ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَ إِیَّاکُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ کانَ خِطْأً کَبیرا (اسراء، آیه:۳۱ )
    ترجمه: فرزندان خود را از ترس فقر مکشید. ما، هم شما را روزى مى‏دهیم و هم ایشان را. کشتنشان خطاى بزرگى است.
    توضیح:
آن چه که مشکل اقتصادی ایجاد می کند، رفتن به سمت تشریفات زائد، تجملات فروان و توقعات بی جاست نه تعداد فرزندان سابق بر این با درآمد های بسیار پائین و امکانات کمتر از این زمان، خانواده های پر جمعیت به راحتی اداره می شدند ولی امروز با عوض نمودن مرتب تلوزیون های رنگی موبایل های متعدد مبلمان های رنگارنگ و …با همان تعداد کم فرزندان باز هم دچار مشکل می شویم.
    آیا افزایش جمعیت تربیت فرزندان را مشکل می­کند؟
    توضیح:
به تجربه ثابت شده است که تربیت در خانواده های پر جمعیت بسیار  آسان تر و بهتر شکل می گیرد تا خانواده هایی که فرزندان کمتر داشته یا تک فرزند می باشند .
در حقیقت تربیت صحیح هیچ ارتباطی به تعداد فرزندان ندارد. از نظر اسلام تربیت چهار چوب خاص دارد که از نطفه حلال آغاز و بالقمه حلال ادامه پیدا کرده و با تربیت مذهبی ساده تکمیل می شود .بنا بر این تعداد زیاد فرزندان هیچ منافات با تربیت صحیح و مذهبی ندارد.
توضیح:
آیه ۱۵۱ سوره انعام می‌فرماید: وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ مِنْ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَ إِیَّاهُمْ و فرزندانتان را از (ترس) فقر نکشید، ما شما و آنها را روزی می‌دهیم. و نیز در سوره اسراء آیه ۳۱ از برخی از مفسران نقل شده است که چه آیات مذکور بر کشتار و به قتل رساندن فرزندان بعد از بوجود آمدن و منعقد شدن نطفة آنها دلالت دارد و از آیه مذکور نمی‌توان برداشت کرد که کنترل جمعیت و جلوگیری از بوجود نیامدن در مرحلة نخست و قبل از انعقاد نطفه برابر با قتل باشد.
ما به عنوان یک مسلمان باید به دستور العمل رسول خدا عمل کنیم:
قَالَ رَسُولُ اللَّهِ –صلی الله علیه واله- ‏
تَنَاکَحُوا تَنَاسَلُوا تَکْثُرُوا فَإِنِّی أُبَاهِی بِکُمُ الْأُمَمَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ … ( بحار ، ج ۴۴ ، ص ۱۷۰ )
پیامبر- صلّى اللَّه علیه و آله- فرمود: ازدواج‏ کنید و صاحب اولاد زیاد  شوید که من به واسطه زیادى شما نزد امت‏هاى دیگر مباهات مى‏کنم‏
قال: إنّ رسول اللّه صلى الله علیه و آله قال: تزوّجوا فأنّى مکاثر بکم الأمم غداً فی القیامة حتّى أنّ السقط یجی‌ء … «مسدرک الوسائل ، ج ۱۴ ، ح۲ »
به هر حال همان گونه که در احادیث وارد شده فلسفۀ نکاح افزایش نسل و جلوگیرى از انقراض نسل است، بلکه اگر روزى به عللى خوف انقراض نسل انسان باشد نکاح واجب مى‌شود، اگر چه در حال عادّى مستحب است. حتّى در جائى که موازنۀ جمعیت به ضرر اسلام و به نفع کفّار است نکاح و ازدیاد نسل واجب است و همچنین اگر به زیان شیعه باشد، مثلًا در حواشى و اطراف کشور ما اهل سنّت زیاد هستند و به آنها توصیه شده است که افزایش نسل داشته باشید در حالى که شیعیان را تشویق به فرزند کمتر مى‌کنند که این باعث افزایش جمعیت اهل سنّت مى‌شود، در این صورت جلوى ازدیاد نسل را گرفتن جایز نیست زیرا نباید موازنۀ جمعیّت به ضرر شیعه به هم بخورد. کتاب النکاح (مکارم)؛ج‌۱، ص: ۹
منابع : مقاله مؤسسه عمار ولایت ( با تلخیص و تصرف ) ؛ نرم افزار جامع الاحادیث ؛ نرم افزار پاسخ و نرم افزار جامع فقه اهل بیت ( ع )