مهم‏ترین وظیفه‏ نسل حاضر ایرانى
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ بهمن ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: مهم‏ترین وظیفه‏ نسل حاضر ایرانى

1. هرگز در مقابل مشکلات و گرفتارى‏ها، شکست‏ها و نابسامانى‏ها، توطئه‏ها و رفتارهاى انحرافى مأیوس و ناامید نگشته، با توسل به آیه شریفه قرآن کریم «والذین جاهدوا فینا لنهدینّهم سُبُلنا» و استعانت از پروردگار متعال و اطمینان به نصرت و یارى او، در راه اسلام و انقلاب اسلامى با انگیزه خالص الهى، تلاش و مجاهدت کنیم.

2. در عین حال و مهم‏تر از آن، در تزکیه نفس کوشیده، جهادى را که پیامبر گرامى (ص) آن را جهاد اکبر نامیده است، سرلوحه برنامه‏هاى خود قرار دهیم تا بتوانیم همچون سربازى‏ توانا و لایق، در راه انقلاب اسلامى تلاش خالصانه بنماییم.

3. امروزه براى کسانى که به عمق وظایف و مسئولیت‏هاى سنگین خود در قبال انقلاب اسلامى پى‏مى‏برند، پرداختن به هر کار دیگرى جز مجاهدت براى انقلاب، امرى نابخشودنى است. همه اوقات ما، افکار و برنامه‏هاى ما باید صرف مبارزه و تلاش براى پیشبرد اهداف انقلاب اسلامى شود.

4. در هر زمان و شرایطى و تحت هر نوع جوسازى، تهمت و افترا و مسایلى از این قبیل، خستگى و یأس به خود راه نداده، صحنه را خالى نکنیم که در این صورت میدان را براى افراد فرصت‏طلب و سودجو و ناباب و نالایق باز کرده‏ایم. حضور دائم و پى‏گیر در صحنه مبارزه براى مؤمنین به انقلاب، تضمین‏کننده صیانت و موفقیت آن مى‏باشد.

5. در عین حال هدف اصلى از جهاد و مبارزه باید تأمین رضاى پروردگار متعال و اداى آنچه که امام امت (قدس سره) تکلیف شرعى مى‏نامیدند، باشد. بنابراین تقواى الهى را یک هدف استراتژیک ندانیم بلکه سرلوحه مبارزه و زندگى خود قرار دهیم. هرگز اصول را فداى موفقیت‏هاى ظاهرى و زودگذر نکنیم و براى رسیدن به پیروزى‏هاى دنیایى از راه صواب و تقوا خارج نشویم.

6. با تطبیق زندگى خود با معیارهاى اسلامى، نمونه و الگویى از یک مسلمان مبارز و انقلابى ساخته باشیم و سعى کنیم کردار و گفتارمان با هم مطابقت داشته باشد.

7. بکوشیم با ارتقاى هر چه بیشتر مدارج علمى و افزایش آگاهى خود بار بیشترى از دوش جامعه انقلابى برداشته، بدین‏وسیله ضمن جبران محرومیت جامعه، به تحقق سریع‏تر اهداف انقلاب، کمک بیشترى کرده باشیم.

در این صورت خداوند بزرگ هم ما را در اجراى وظایف و تکالیف خود یارى نموده، موفّق خواهد داشت.

انقلاب اسلامى : زمینه‏ها و پیامدها، ص:256 -  257

[1]

 

 [1] محمدى، منوچهر، انقلاب اسلامى : زمینه‏ها و پیامدها، 1جلد، دفتر نشر معارف - قم، چاپ: سوم، 1389.