خانمها بیاندیشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: خانمها بیاندیشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

بیا تا لحظه‏اى با وجدان خود به عنوان یک زن جلسه بگذار و فکر کن که:

1- آیا تا حالا به قضاوت افراد در مورد حرفهایى که لباس و ظاهرم مى‏زند فکر کردم؟

منشاء این حرفها از دلم هست یا عقلم یا وجدانم یا احساس و غریزه‏ام؟

2- آیا در برابر ایراد به جاى دیگران، تسلیم شده و عیب را رفع مى‏کنم یا براى پنهان کردن عیوبم، دیگران را تمّسخر و محکوم مى‏کنم؟

3- آیا تا حالا فکر کردم چرا این لباس را انتخاب کردم و لباسى دیگر را انتخاب نکردم؟

4- تا حالا چند بار براى خودنمایى و تن نمایى خود را آراسته و به خیابان رفتم، آیا نگاه‏هاى آلوده روحم را آزرده است؟ ناراحتى وجدان داشتم؟ آیا نگاه‏هاى آلوده را دنبال خود کشیدم و ...

5- چرا فکر مى‏کنم محجّبه‏ها بیسواد و امّل و متحجّر و عقب مانده‏اند و ظاهر و باطن‏شان یکى نیست و دروغگو هستند و ...، ولى ما بد حجاب‏ها و بى‏حجاب‏ها راستگو و ظاهر و باطن یکى و زرنگ و باهوش و باسواد و پیشرفته و ... هستیم؟ تا حالا به ریشه این قضاوت‏ها فکر کردم؟ چه کسانى این قضاوت‏ها را دامن مى‏زنند؟

6- چرا از محجّبه‏ها متنفّرم، آیا آنها موجودات پلیدى هستند که تنفّر همگان را بر مى‏انگیزند، یا چون به وجدانم تلنگر مى‏زنند و درون هوس آلودم را با لباس‏شان به رخم مى‏کشند از آنها متنفّر شده‏ام؟ راستى علّت کدامیک هست؟

7- چرا همیشه دلم مى‏خواهد در خیابان‏ها باشم، و در معرض دید مردها قرار بگیرم؟

8- در شبانه روز چند ساعت از عمر و جوانى‏ام را صرف لباس و آرایش و خرید مى‏کنم؟

9- اگر حجاب کامل داشتم این همه هزینه و وقت براى ظاهرم لازم مى‏شد؟

10- تا حالا فکر کردم چرا تا کسى از حجاب و دستور خدا حرف مى‏زند از او فرار مى‏کنم و گوش نمى‏دهم؟ مگر من مسلمان نیستم؟

11- تا حالا فکر کردم من مخلوق خدا هستم، خالق براى مخلوق خود هدف و برنامه و دستوراتى دارد، آیا هدف و برنامه و دستورات خالق خود را مى‏دانم و به دنبال عمل به آنها هستم؟

12- آیا از سلامتى روحى و روانى خود در حال تن نمایى مطمئنم؟ دیگران نیز مرا سالم تلقّى مى‏کنند؟ آیا روان شناسان شخصیّت مرا سالم مى‏دانند یا ناسالم؟

13- تا حالا فکر کردم چرا دشمنان اسلام این همه چادر و چادرى‏ها را مى‏کوبند. ولى بدحجابى را رواج مى‏دهند؟

14- تا حالا فکر کردم، در چه مسیرى قدم بر مى‏دارم در مسیر خدا و اسلام یا دشمنان اسلام؟ کدامیک؟ علامت کدام مسیر را در ظاهرم دارم؟

15- اگر حجاب کامل را رعایت کردم و دوستان و ... مسخره‏ام کردند، چه چیزى از من کم مى‏شود؟ چه چیزى از آنها کم مى‏شود؟ چه چیزى به من اضافه مى‏شود؟

16- تا حالا فکر کردم تمام لحظاتى که به تن نمایى و خود آرایى براى جلب نامحرم مشغولم، شیطان همراه و قرین من است و خوشحال است که مرا از خدا جدا کرده است؟ در حالى که خدا شیطان را بزرگترین و آشکارترین دشمن انسان معرّفى کرده است؟

17- تا حالا فکر کردم منشاء بى‏حجابى یا بد حجابى من به خاطر این است که نتوانستم پا روى هواى نفسم بگذارم؟

18- تا حالا فکر کردم بى‏حجاب در پى هواى نفس رفتن، فرق بین انسان و حیوان را کاهش مى‏دهد؟

19- تا حالا فکر کردم اگر نتوانم خودم را تربیت کنم و مهار نفسم را دست خودم بگیرم، قطعاً در تربیت فرزند، شاگرد و ... شکست خواهم خورد؟

20- تا حالا فکر کردم چرا وقت صحبت با خانم‏ها صدایم معمولى است ولى وقت صحبت با نامحرم صدایم را نازک کرده و پر از عشوه مى‏کنم تا دلربایى کنم؟ آیا مردان، مرا متین و عفیف مى‏دانند؟ آیا واقعا دلم پاک است؟ آیا مى‏دانم آن لحظات آیه 32 سوره مبارکه احزاب را زیر پا له کرده و با دستور خدا مخالفت مى‏کنم که از نازک کردن صدا و عشوه زنانه نهى کرده است؟ اگر بارها این آیه را خوانده‏ام چرا مخالفت با خدا قهّار مى‏کنم؟

21- آیا در انتخاب همسر مورد انتخاب مردان غیور و عفیف قرار مى‏گیرم؟ بلى نه خیر در هر صورت چرا؟ آیا واقعا فکر مى‏کنم برخى مردان سوء ظنّى و بد دل هستند یا براى پاسخگویى به وجدانم غیرت ورزى آنان را به سوء ظن تعبیر مى‏کنم؟

22- آیا تا حالا فکر کردم چرا گناهان علنى و غیر علنى خود را خیلى کوچک شمرده و خود را شامل عفو و رحمت خدا مى دانم، ولى چند گناه غیر علنى دیگران را که ضررش به خود وى بر مى‏گردد، بسیار بزرگ مى‏شمارم و او را شامل عذاب مى‏بینم؟ آیا خدا را درست شناخته‏ام؟ آیا در برابر عصیان علنى بندگانش واقعا بخشش دارد یا وعده عذابى الیم داده است؟

23- آیا تا حالا تعداد گناه مردانى را که با تن نمایى و عشوه به گناه واداشتم شمرده‏ام؟ آیا مى‏دانم خدا شمرده و در نامه اعمالم ثبت نموده است؟ وقتى دعاهایم مستجاب نمى‏شود این گناه‏ها مانع استجابت دعا هست؟ راستى خدایى که فرشتگانش را در شبانه روز تغییر مى‏دهد تا آبروى ما را حفظ کند، چند ساعت فرصت توبه مى‏دهد تا از گناه دست برداریم و ... آیا شایسته بندگى است یا عصیان و مخالفت علنى و غیر علنى؟ آیا منصفانه قضاوت کردم؟

24- تا حالا دنبال راه چاره براى توبه بودم یا لذّت گناه مانع ترک گناه بوده است؟

  25- با اینکه مى‏دانم خدا توبه کنندگان را دوست دارد و گناهانشان را مى‏بخشد چرا به سوى خدا نمى‏روم؟ چه چیزى مانع مى‏شود؟

26- اگر الان روبروى حضرت زهرا سلام الله علیها و یوسف زهرا حضرت ولى عصر عجّ الله فرجه قرار بگیرم آیا مى‏توانم جواب‏هایم را بدون شرمندگى و پایین انداختن سر، با افتخار و سربلندى و شهامت بگویم؟ بلى نه خیر در هر صورت چرا؟

27- آیا مى‏دانم رفتار مردان بستگى صددرصد به نوع لباس و رفتار خودم دارد، خودم نگاه‏هاى آنان را آلوده یا پاک مى‏کنم؟

                        نرم افزار کوثر