روی پرچم امام زمان چه نوشته شده است؟ نام پیامبری که در کودکی به پیامبری رسید چیس
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: روی پرچم امام زمان چه نوشته شده است؟ ،نام پیامبری که در کودکی به پیامبری رسید چیسjjj

پاسخ:

هر حکومتی دارای پرچمی است که به وسیله آن شناخته می شود. هر قیام و انقلاب نیز پرچمی خاص با شعاری خاص دارد. انقلاب جهانی حضرت مهدی نیز پرچم مخصوص دارد که در آن زمان، نمایانگر انقلاب و اهداف آن حضرت است و شعاری نیز بر آن نوشته شده است اما متن این شعار در روایات به صورت های مختلف نقل شده است در روایتی آمده است که بر روی آن پرچم نوشته شده است: "گوش شنوا داشته باشید و از حضرتش اطاعت کنید".(1)
و در جای دیگر آمده است: شعار پرچم امام زمان (عج) «البیعة لله» بیعت مخصوص خداوند است.(2)
و هم چنین نقل شده است که امام صادق فرمود «نصر الله اقترب اقترب» یاری الهی نزدیک است، نزدیک از مجموع این روایات بدست می آید که شعاری که بر روی پرچم امام زمان(عج) وجود دارد مردم را به اطاعت و بیعت آن حضرت فرا می خواند و بشارت به پیروزی حق می دهد..(3)
بر اساس آیات قرآن کریم دو نفر از پیامبران الهی در کودکی به پیامبری رسیدند حضرت عیسی (ع) و حضرت یحیی(ع) قرآن کریم بعثت حضرت عیسی(ع) اینگونه خبر داده است: قال انّی عبدالله، اتانی الکتاب وجعلنی نبیّا...(4) حضرت عیسی(ع) در گهواره فرمود: من بنده خدایم خداوند کتابی به من عنایت کرده و مرا نبی قرار داده است.
درباره نبوت حضرت یحیی (ع) فرموده است: یا یحیی خذ الکتاب بقوه و اتیناه الحکم صبیّا(5) ای یحیی، کتاب الهی را با تمام نیرو و توانت بگیر و ما فرمان نبوت (و عقل کافی) در کودکی به او دادیم.
گفتنی است بر مبنای حکمت و اسرار الهی، امام زمان (عج) نیز در پنچ سالگی و در دوران کودکی به امامت رسید.

 


پاورقی:

1. مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، ج52، ص305.
2. اثبات الهداة، ج3، ص582.
3. بحارالانوار، ج19، ص63.
4. مریم:30.
5. مریم:12.