آیا مى ‏شود جن‏ ها را در اختیار خود گرفت تا از ما حمایت کنند؟
ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ دی ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: آیا مى ‏شود جن‏ ها را در اختیار خود گرفت تا از ما

بى‏گمان، انسان‏هایى بوده ‏اند که جن‏ها را به خدمت خود گرفته‏ اند و از این موجودات، در کارهاى خود استفاده کرده‏اند؛ امّا نباید حرف کسانى را که به دروغ، چنین ادّعایى دارند و فریبکارانه، از به خدمت گرفتن جن‏ها- و به قول معروف از تسخیر جن‏ها- سخن مى‏گویند، باور کنى. قرآن کریم، در آیه 17 سوره نمل و آیه 82 سوره انبیا از خدمت جن‏ ها به حضرت سلیمان یاد مى‏کند.

شکّ نکن که برخى از پیامبران و بندگان شایسته خدا، قدرت به خدمت گرفتن جن‏ ها را داشته‏ اند. در عین حال، برخى راه‏ها که براى این کار مطرح مى‏ شود، نتیجه ‏بخش نیست. مواظب باش که به هوس ارتباط با جن‏ها، در دام آدم‏ هاى دروغ‏گو یا خیالاتى یا نادان و ناآگاه نیفتى.

اگر ما به دستورهاى قرآن عمل کنیم و بنده خوب خدا شویم، نیازى به حمایت جن‏ها نداریم. مطمئن‏ ترین نگهبان و بهترین یار ما انسان‏ها خداست. به قول فردوسى: «خداى است بهتر نگهدار و بس.» مؤمنانى که از گناه دورى مى‏ کنند و واجبات را به جاى مى‏آورند، خود را در سایه‏ حمایت خدا قرار مى‏دهند. خدا هم از این افراد به خوبى حمایت مى‏کند و حتّى اگر لازم بداند، جن‏ها و فرشته ‏ها را نیز به یاریشان مى‏فرستد.

 

                                                                     برایم از قرآن بگو، ص: 25