راستی ......
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

نظر شما دوست عزیز چیست ؟ 
نیاز جامعه امروز بلکه هر زمان
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

استقلال ، آزادی و دینداری 
باید مراقب بود که نه استقلال فدای آزادی و نه دینداری فدای آزادی و نه آزادی فدای دینداری شود زیرا تفکر امام رحمه الله علیه در بردارنده هر سه بعد است اما گاهی به یک بعد توجه می شود .
آزادی : آزادى‏ یعنى‏ نبودن مانع، نبودن جبر، نبودن هیچ قیدى در سر راه؛ پس آزادم و مى‏توانم راه کمال خودم را طى کنم، نه اینکه چون آزاد هستم به کمال خود رسیده‏ام. آزادى مقدمه کمال است نه خود کمال. یک موجود که باید راهى را طى کند و او را آزاد و مختار آفریده‏اند و تمام موانع را از سر راه او برداشته‏اند، به مرحله آزادى رسیده است ولى به مرحله آزادى رسیدن به مقدمه کمال رسیدن است، یعنى آزاد است که راه کمال خود را طى کند.
استقلال : استقلال‏ یعنى‏ در مقابل حرکت قدرتمندان عالم، حالت انفعال به خود نگیریم. آنچه که منفعت ماست، آنچه که مصلحت ماست، آنچه که با هدفهاى ما و آرمانهاى ما منطبق است، آن را دنبال کنیم‏
دینداری : دیندارى‏ یعنى‏ انجام واجبات و ترک گناهان است و این لازمه محبت خداوند است. 


 
تیر سه شعبه یعنی چه ؟
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: تیر سه شعبه یعنی چه ؟

واقعا دقت .............................

................ 


 
جایز نبودن ورود قواى مسلحه در احزاب‏
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: جایز نبودن ورود قواى مسلحه در احزاب‏
برادرها، ما باید خودمان، خودمان را حفظ کنیم. نباید ما منتظر این باشیم که قدرتهاى خارجى به ما کمک کنند، ما از کمک آنها گذشتیم. «مرا به خیر تو امید نیست، شرّ مرسان»؛ شرّ هم بخواهند برسانند ما با آنها مقابله مى‏کنیم. ما باید کلاه خودمان را خودمان حفظ کنیم و حفظ این به این است که ارتشى و سایر قواى نظامى و انتظامى، پاسدار، اینهایى که عشایرى هستند، اینهایى که قدرتهاى نظامى و انتظامى هستند، با هم یکصدا باشند، اختلاف در بین نباشد. و من عرض مى‏کنم به همه این قوا و به فرماندهان این قوا که این افراد در هیچ یک از احزاب سیاسى، در هیچ یک از گروهها وارد نشوند.
اگر ارتش یا سپاه پاسدار یا سایر قواى مسلحه در حزب وارد بشود، آن روز باید فاتحه آن ارتش را خواند. در حزب وارد نشوید، در گروهها وارد نشوید. اصلًا، تکلیف الهى- شرعى همه شما این است که یا بروید حزب یا بیایید ارتش باشید؛ مختارید از ارتش کناره‏گیرى کنید بروید در حزب، میل خودتان، اما هم ارتشى و هم حزب، معنایش این است که ارتشى باید از ارتشى‏اش دست بردارد، بازیهاى سیاسى باید توى ارتش هم وارد بشود. در هر گروهى که وارد هستید باید از آن گروه جدا بشوید، و لو یک گروهى است که بسیار مردم خوبى هم هستند، و لو یک حزبى است که بسیار حزب خوبى هست، لکن اصل وارد شدن در حزب براى ارتش، براى سپاه پاسداران، براى قواى نظامى و انتظامى وارد شدنش جایز نیست، به فساد مى‏کشد اینها را. و من عرض مى‏کنم که کسانى که در رأس ارتش هستند و کسانى که در رأس سپاه پاسداران هستند موظف هستند که ارتش را و سپاه را و سایر قواى مسلح را از احزاب کنار بزنند و اگر کسى در حزب هست، باید او را از ارتش بگویند یا در آنجا یا در اینجا و همین طور سپاه پاسداران و همین طور سایر قواى مسلح باید وارد در جهات سیاسى نشوند تا انسجام پیدا بشود. اگر وارد بشوید، بالاخره به هم خواهید زد خودتان را و بالاخره در مقابل هم خواهید ایستاد و نظام را به هم خواهید زد و اسلام را تضعیف خواهید کرد. تکلیف همه شما این است که با هم باشید
بدون اینکه در یک حزب یا در گروهى وارد شده باشید، هر گروهى مى‏خواهد باشد.
گروه فاسد که ان شاء اللَّه، وارد نمى‏شوید، گروههاى بسیار خوب هم وارد نشوید. باید شما مستقل، بدون اینکه پیوند به یک گروهى داشته باشید مستقل باشید و از حزب اللَّه تعالى شأنه. همه افراد ایران موظفند که با هم باشند. اگر احزاب هستند، خودشان را با سایر افراد کشور هماهنگ کنند. افراد کشور هم خودشان را با آنها برادر بدانند.
گروههاى مختلفى که اسلامى هستند، این گروههاى اسلامى هم نباید دخالت در امور ارتش بکنند و نباید در آنجا افراد داشته باشد، تا بتوانید یک عضو صالح و یک ارتش و سپاه‏ پاسداران منسجم و صالح و قدرتمند باشید. ورود سیاست‏ در ارتش شکست ارتش است، این را باید بدانید و شرعاً جایز نیست. و من امر مى‏کنم به شما که یا در ارتش یا در حزب، دوم ندارد که بخواهید هم ارتشى باشید، هم حزبى، نمى‏شود، یا مثل سایر مردم هر طورى هستند.
صحیفه امام، ج‏16، ص: 111 
جایز نبودن ورود قواى مسلحه در احزاب‏
برادرها، ما باید خودمان، خودمان را حفظ کنیم. نباید ما منتظر ای

 
خیلی باید .....
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:
به هوش باشیم ...!!! 

 
اگر واقعا بندگی کرده بودیم ....
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: بندگی ،گناه

باتمام وجودگناه کردیم
نه نعمت هایش را ازماگرفت نه گناهانمان رافاش کرد.....
اگربندگی اش رامی کردیم چه می کرد؟ ........... 


 
خدایا ما را فقط محتاج خودت گردان و ...
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

دوست عزیز همیشه بگو ...


 
بوسیدن دو جا .......................
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: بوسیدن دو جا

ببوس تا رستگار شوی ....


 
اربعین حسینی .....................
ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: اربعین حسینی

السلام علیک یا ابا عبدالله ....

پرسیدم:ازحلال ماه، چراقامتت خم است؟ آهی کشید و گفت:که ماه محرم است.گفتم: که چیست محرم؟باناله گفت:ماه عزای اشرف اولاد آدم است 


 
عدد چهل ..................
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: عدد چهل

ویژگی عدد چهل درباره امام حسین(ع) و چگونگی متدین شدن انسان با زیارت اربعین / گفتاری از آیت‌الله جوادی‌آملی

امام حسن عسگری (علیه السلام) فرمودند: «علامات المؤمن خمس: صلاة الخمسین و زیارة الأربعین و التختّم فی الیمین و تعفیر الجبین و الجهر ببسم الله الرّحمن الرّحیم»؛ «نشانه های مؤمن و شیعه، پنج چیز است: اقامهٴ نمازِ پنجاه و یک رکعت، زیارت اربعین حسینی، انگشتر در دست راست کردن، سجده بر خاک و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم»

مراد از نماز پنجاه و یک رکعت، همان هفده رکعت نماز واجب روزانه به اضافهٴ نمازهای نافله است که جبران کنندهٴ نقص و ضعف نمازهای واجب است؛ به ویژه اقامهٴ نماز شب در سحر که بسیار مفید است. نماز پنجاه و یک رکعت به شکل مذکور از مختصات شیعیان و ارمغان معراج رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) است. شاید سرّ ستودن نماز به وصف معراج مؤمن این باشد که دستورش از معراج آمده است و نیز انسان را به معراج می برد.

موارد دیگری نیز که در روایت یاد شده، همگی از مختصات شیعیان است؛ زیرا فقط شیعه است که سجدهٴ بر خاک دارد و نیز غیرشیعه است که یا بسم الله الرحمن الرحیم را نمی گویند یا آهسته تلفظ می کنند. همچنین شیعه است که انگشتر به دست راست کردن و نیز زیارت اربعین حسینی را مستحب می داند.
مراد از زیارت اربعین، زیارت چهل مؤمن نیست؛ زیرا این مسأله اختصاص به شیعه ندارد و نیز «الف و لام» در کلمهٴ «الاربعین»، نشان می دهد که مقصود امام عسکری (علیه السلام) اربعین معروف و معهود نزد مردم است. اهمیت زیارت اربعین، تنها به این نیست که از نشانه های ایمان است، بلکه طبق این روایت در ردیف نمازهای واجب و مستحب قرار گرفته است. برپایهٴ این روایت، همان گونه که نماز ستون دین و شریعت است، زیارت اربعین و حادثهٴ کربلا نیز ستون ولایت است.

به دیگر سخن، براساس فرمودهٴ رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم): عصارهٴ رسالت نبوی (صلی الله علیه و آله و سلم) قرآن و عترت است؛ «إنی تارک فیکم الثقلین... کتاب الله و... عترتی أهل بیتی». عصارهٴ کتاب الهی که دین خداست، ستونی دارد که نماز است و عصارهٴ عترت نیز ستونش زیارت اربعین است که این دو ستون در روایت امام عسکری (علیه السلام) در کنار هم ذکر شده است؛ امّا مهمّ آن است که دریابیم نماز و زیارت اربعین انسان را چگونه متدین می کنند.
دربارهٴ نماز، ذات اقدس الهی، معارف فراوانی را ذکر کرده است. مثلا ً فرموده: انسان، فطرتاً موحّد است، ولی طبیعت او به هنگام حوادث تلخ، جزع دارد و در حوادث شیرین از خیر جلوگیری می کند، مگر انسان های نمازگزار که آنان می توانند این خوی سرکش طبیعت را تعدیل کنند و از هلوع، جزوع و منوع بودن به درآیند و مشمول رحمت های خاص الهی باشند؛ ﴿إنّ الإنسان خلق هلوعاً ٭ إذا مسّه الشرّ جزوعاً ٭ و إذا مسّه الخیر منوعاً ٭ إلّا المصلّین﴾
زیارت اربعین نیز انسان را از جزوع، هلوع و منوع بودن باز می دارد و گفته شد که هدف اساسی سالار شهیدان نیز تعلیم و تزکیهٴ مردم بوده است و در این راه، هم از طریق بیان و بنان اقدام کرد و هم از راه بذل خون جگر که جمع میان این راه ها از ویژگی های ممتاز آن حضرت (علیه السلام) است. 

ویژگی عدد چهل درباره امام حسین(ع) و چگونگی متدین شدن انسان با زیارت اربعین / گفتاری از آیت‌الله جواد

 
کوتاه ترین راه ها ...
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: کوتاه ترین راه ها

• کوتاه ترین راه عشق ورزیدن، نگاهی است خالص و بی ریا توأم کوتاه ترین راه با عشق.
• کوتاه ترین راه رسیدن به ثروت آن است که قابلیت هایت را بشناسی و بر آن ها تکیه کنی . 
• کوتاه ترین راه برای جلوگیری از شکست احتمالی، مشورت با کسانی است که قبلا آن راه را رفته اند.
• کوتاه ترین راه برای داشتن روانی سالم، در نظر گرفتن زمانی برای خنده و شادی در هر روز است.
• کوتاه ترین راه برای این که نخواهی چیزی را به خاطر بسپاری، نگفتن دروغ است.
• کوتاه ترین راه برای تسکین پشت کنکوری ها دیدن افراد موفق و خوشبختی است که حتی از جلوی دانشگاه هم رد نشده اند.
• کوتاه ترین راه برای رسیدن به آرزوها، واقع بین بودن است.
• کوتاه ترین راه برای غیبت نکردن آن است که عیوب خود را مثل عیب دیگران،ببینی.
• کوتاه ترین راه برای داشتن جسمی سالم، اعتدال در خوردن است، نه زیاد و نه کم.
• کوتاه ترین راه برای یافتن یک دوست، توجه به علایق طرف مقابل است.
• کوتاه ترین راه برای رسیدن به ثبات،اناست که بر آن چه ایمان داری پافشاری کنی، حتی اگر یک لشگر مخالف داشته باشی. 
• کوتاه ترین راه مبارزه با ترس، روبه رو شدن با آن ترس است.
• کوتاه ترین راه برای رهایی از افسردگی، فکر کردن به چیز های خوب است.
• کوتاه ترین راه برای رسیدن به تکامل، انتقادپذیری است.
• کوتاه ترین راه برای دروغ نگفتن، شجاع بودن است.
• کوتاه ترین راه برای آینده نگری، قناعت است.
• کوتاه ترین راه برای حسرت نخوردن، آن است که همیشه در حال زندگی کنی. 


 
ایرانی ها در اینترنت چه می کنند؟
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٤ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: ایرانی ها در اینترنت چه می کنند؟
نگاهی اجمالی به آمار و ارقام کاربران اینترنت در کشور و تحلیل مهارت آنها برای تعامل با فضای مجازی، نکات جالبی را روشن می‌سازد.
ضریب نفوذ اینترنت ایران با حدود 75 میلیون نفر جمعیت و حدود 40 میلیون کاربر اینترنت، برای سه ماهه اول امسال 53.29 درصد گزارش شده است.
نوار شمالی کشور (استان مازندران) بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را با دو میلیون و 800 هزار کاربر و با رنج 92.64 درصد به خود اختصاص داده است.
بعد از این استان، پایتخت با ضریب نفوذ 76.93 درصدی و 9 میلیون و 300 هزار کاربر اینترنت قرار گرفته است.
اصفهان، خوزستان و سمنان نیز به ترتیب استان‌های دیگری هستند که در رده سوم تا پنجم بیشترین ضریب نفوذ استانی قرار گرفته‌اند.
بیشترین نحوه اتصال هر کدام از استان‌ها به اینترنت برحسب درصد به صورت زیر بوده است:
مازندران: اینترنت پرسرعت (ADSL) 54.33، اینترنت موبایل 15.88 و دایال‌آپ 12.44
تهران: اینترنت موبایل 26.57، اینترنت پرسرعت (ADSL) 19.46 و اینترنت دایال‌آپ 13.74
اصفهان: اینترنت پرسرعت (ADSL) 24.47، اینترنت دایال‌آپ 1391 و اینترنت موبایل 13.05
خوزستان: اینترنت پرسرعت (ADSL) 15.66، اینترنت موبایل 16.34 و وایمکس 10.37
سمنان: اینترنت پرسرعت (ADSL) 21.31، اینترنت موبایل 14.29 و اینترنت دایال‌آپ 12.08
حال نگاهی به نوع فعالیت کاربران اینترنت که شاخص‌های فاوای کشور احصاء کرده است، می‌اندازیم که ارقام آن برحسب درصد است:
دریافت اطلاعات بابت کالا و خدمات: 58.3
دریافت عکس، فیلم، ویدئو، موزیک و بازی: 41.1
ارسال و دریافت رایانامه: 37.5
دریافت نرم‌افزار: 30.2
اینترنت بانک: 23
دسترسی به شبکه‌های اجتماعی: 21
کاریابی: 8.3
تلفن اینترنتی: 0.8
لذا بیشترین مهارتی هم که ایرانی‌ها برای انجام این اعمال دارند برحسب درصد به شرح زیر است:
کپی و انتقال فایل: 62
دانلود فایل: 30.7
ارسال رایانامه با فایل: 27
استفاده از فرمول‌های محاسباتی: 9.2
برنامه‌نویسی: 4
با توجه به اینکه 34.87 درصد جامعه کاربری اینترنت ایران در اختیار مردان و 27.6 درصد در اختیار زنان است که از این میان 58.3 درصد از این جوامع را جوانان 15 تا 24 سال تشکیل می‌دهد، باید گفت که بیشترین توانمندی مردان جوان در اینترنت که بیشترین کاربران فضای مجازی کشور با ضریب نفوذ اینترنت 53.29 درصدی هستند، "کپی و انتقال فایل" است.
خبرگزاری تسنیم 
ایرانی ها در اینترنت چه می کنند؟
نگاهی اجمالی به آمار و ارقام کاربران اینترنت در کشور و تحلیل مهارت
 

 
رهنمودهای آیت‌الله سیستانی به زائران اربعین حسینی
ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: رهنمودهای آیت‌الله سیستانی به زائران اربعین حسینی

از لوازم این زیارت آن است که زائر علاوه بر یادآوری جان‌ فشانی‌‌های امام حسین (علیه‌‌ السلام) در راه خداوند متعال، تعالیم دین حنیف از جمله نماز، حجاب، اصلاح، گذشت، بردباری و ادب و قوانین آمدوشد و دیگر مفاهیم پسندیده را رعایت کند.

خبرگزاری فارس: رهنمودهای آیت‌الله سیستانی به زائران اربعین حسینی
    •  
 

 پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله سید علی حسینی سیستانی نوشت:

 پرسش: بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مرجع اعلای جهان تشیّع حضرت آیت‌ الله العظمی سیستانی (دام ظلّه الوارف)

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

عظم الله لکم الأجر

ما که همزمان با اربعین سیدالشهداء (علیه ‌السلام) رهسپار کربلا هستیم، برای بهره افزون‌تر و پاداش بیشتر و آگاهی بدانچه از آن غفلت می‌‌ورزیم، نیاز به رهنمودهای پدرانه حضرت عالی داریم. انتظار می‌‌رود که این راهنمایی‌‌ها همه اقشار جامعه را فرا گیرد.

خداوند نعمت وجود مبارک آن جناب را پایدار فرماید، إنّه سمیع قریب.

ونسألکم الدعاء

جمعی از مؤمنان

پاسخ: پاسخ حضرت آیت‌ الله العظمی سیستانی (مدّ ظله العالی)

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمد وآله الطاهرین

شایسته است مؤمنانی که خداوند توفیق شرکت در این زیارت شریف را به ایشان عنایت فرموده، توجه نمایند که خدای تبارک و تعالی از میان بندگان خویش، پیامبران و اوصیایی را برگزیده تا پیشوا و حجّت مردمان باشند و مردم از رهگذر تعالیم ایشان هدایت یابند و از اعمالشان تبعیت کنند. خداوند مؤمنان را از آن رو به زیارت مشاهد متبرکه ایشان تشویق نموده است که یادشان جادوانه بماند و جایگاهشان اعتلا یابد، و چون آن بزرگواران نمونه اعلای بندگی خدای سبحان و جهاد در راه او و فداکاری برای دین استوارش بوده‌اند، این امر سبب به یاد آوردن خدای متعال و آموزه‌ها و احکام او برای مردم باشد.

بنابراین، از لوازم این زیارت آن است که زائر علاوه بر یادآوری جان‌ فشانی‌‌های امام حسین (علیه‌‌ السلام) در راه خداوند متعال، تعالیم دین حنیف از جمله نماز، حجاب، اصلاح، گذشت، بردباری و ادب و قوانین آمدوشد و دیگر مفاهیم پسندیده را رعایت نماید تا زیارتش گامی در مسیر تربیت نفس برای پذیرش این امور و تثبیت آثار آن تا زیارت‌های بعدی باشد. چنین است که شرکت در این مراسم به منزله حضور در مجالس تعلیم و تربیت امام (علیه ‌السلام‌) خواهد شد.

گو این که ما محضر اهل ‌بیت (علیهم‌ السلام) را درک نکرده ایم تا آموزه‌های ایشان را از حضور خودشان فرا بگیریم و به دست آن بزرگواران تربیت شویم، ولی خداوند متعال تعالیم و رفتار آن‌ها را برایمان حفظ کرده و ما را به زیارت آستان ایشان ترغیب فرموده، تا آنان نمونه‌هایی ممتاز برای ما شوند، و همان گونه که معاصران ایشان را که با آن بزرگواران زیسته‌اند، به محک امتحان کشیده، خواسته است تا میزان صداقت ما را در آرزوی زیستن در کنار آنان و پاسخگویی به آموزه‌ها و اندرزهایشان بیازماید. پس باید مراقب باشیم که مبادا آرزوی ما در زمینه درک محضر آن بزرگان صادقانه نباشد، و باید بدانیم که اگر مطابق خواسته ایشان رفتار کنیم، امید می‌رود که با یارانشان محشور شویم. زیرا از امیر مؤمنان (علیه ‌‌السلام) روایت است که در جنگ جمل فرمود: «امروز کسانی با ما همراه شده‌اند که هنوز در صلب پدران ورحِم‌های مادرانشان هستند». بنابراین، بر هر یک از ما که آرزویی صادقانه داشته باشد، عمل به تعالیم و تبعیت از ایشان، و پرورش با روش تربیتی و بهره‌مندی از آداب آنان دشوار نیست.

خدا را خدا را در نماز! که نماز، آن گونه که در حدیث شریف آمده، ستون دین ومعراج مؤمنان است و اگر پذیرفته شود سایر اعمال پذیرفته است و اگر مقبول نیفتد دیگر اعمال مردود خواهد شد. سزاوار است که مؤمن به ادای نماز در اول وقت پایبند باشد؛ چرا که محبوب ‌ترین بندگان در نزد خدا کسی است که به فراخوان نماز پاسخی سریع‌تر دهد، و شایسته نیست که مؤمن در اول وقت نماز، به عبادت دیگری بپردازد. زیرا نماز برترین طاعت‌ها است. از اهل بیت (علیهم‌ السلام) روایت است که: «شفاعت ما به کسی که نماز را سبک شمارد، نخواهد رسید» و پیرامون توجه خاص امام حسین (علیه‌‌ السلام) به نماز در روز عاشوا نقل شده است که آن حضرت به کسی که زمان فرا رسیدن اول وقت نماز را یاد آور شد، فرمود: «نماز را به یاد آوردی، خداوند تو را از نمازگزاران ذاکر قرار دهد» و پس از این سخن، زیر بارانی از تیر، به نماز ایستاد.

خدا را خدا را در اخلاص! که ارزش وبرکت عمل انسان به میزان اخلاص او برای خداوند متعال است؛ زیرا خداوند جز آن عملی را که خالص برای او و پاک از نیّت غیر باشد، نمی‌‌پذیرد. از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) روایت است که هنگام مهاجرت مسلمانان از مکه به مدینه فرمود: «هر که برای خدا ورسولش هجرت کند، هجرتش به سوی او خواهد بود، و هر که برای بهره‌مندی از دنیا هجرت نماید، سوی دنیا مهاجرت کرده است. خداوند به میزان اخلاص در عمل، پاداش آن را چندان فزونی دهد که تا هفتصد برابر شود و خدا برای هر کس که بخواهد، ﭘاداش مضاعف منظور فرماید».

پس بر زائران است که در مسیر خویش، ذکر خدای متعال را بسیار بگویند و در هر گام و هر عمل خود اخلاص را در نظر داشته باشند و بدانند که خداوند متعال نعمتی همتای اخلاصِ در عقیده و گفتار و رفتار را به کسی عنایت نفرموده است وعمل تهی از اخلاص با پایان زندگی دنیوی تمام می ‌شود، در حالی که عمل مخلصانه، هم در این دنیا و هم پس از آن، جاودان و مبارک خواهد ماند.

خدا را خدا را در رعایت پوشش وحجاب! که از مهم ‌ترین چیزهایی است که اهل ‌بیت (علیهم ‌السلام) حتی در سخت‌ ترین شرایط کربلا به آن توجه داشته و خود والاترین الگوی آن بوده‌اند. ایشان به اندازه آزاری که از هتک حرمت خود دیدند، از هیچ رفتار دشمن آزرده نشدند. لذا بر همه زائران و به ‌ویژه بر بانوان زائر فرض است که شرایط عفاف را در رفتار و نوع پوشش وظاهر خود حفظ نموده و از هر چه این امر را خدشه‌ دار می‌کند (مانند پوشیدن لباس‌های تنگ واختلاط‌‌های زشت و استفاده از زیور آلات ناروا) بپرهیزند، بلکه سزاوار است که به منظور منزّه نگه داشتن این مراسم مقدّس از شائبه‌های ناپسند، تا حد امکان، بالاترین مراتب عفاف را رعایت نمایند.

از درگاه خداوند متعال مسألت داریم که در دنیا و آخرت، مقام پیامبر مصطفی (صلی الله علیه وآله) و اهل ‌بیت مطهرش (علیهم‌‌ السلام) را به برکت فداکاری‌هایی که در راه او به عمل آوردند و برای هدایت خلقش کوشیدند، فزونی بخشد و همان گونه که بر برگزیدگان پیشین، به‌خصوص بر ابراهیم و خاندان ابراهیم درود فرستاده است، درود خود بر ایشان را بیفزاید.

از خداوند متعال هم‌‌چنین مسألت داریم که به زیارت زائران حضرت اباعبد الله الحسین (علیه‌‌ السلام) برکت دهد و آن را به بهترین نحوی که عمل بندگان صالح خویش را می‌ پذیرد، قبول فرماید، تا در مسیر و سیره خود در این زیارت و در باقی ایام زندگانی الگویی برای دیگران شوند و آنان را به سبب ولایت اهل‌ بیت پیامبر (علیهم ‌السلام) و پیروی از سیره و تبلیغ رسالت ایشان پاداش خیر عطا کند.

باشد که در روز قیامت که هر یک از مردم با امام خویش خوانده می‌شود، ایشان با اهل ‌‌بیت (علیهم ‌السلام) خوانده شوند، و کسانی که در این راه به شهادت می‌رسند، به دلیل جانبازی‌هایی که به عمل آورده و ستم و آزاری که به خاطر محبت ایشان به جان خریده‌اند، با حسین (علیه ‌‌السلام) و یارانش محشور شوند؛ انه سمیع مجیب.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930912000548#sthash.klO7vy51.dpuf


 
یک توصیه ناب ....
ساعت ٦:٢٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:


 
زبان ...!
ساعت ٦:۱٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

 
همه امین بگویند ...
ساعت ٦:۱۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:


 
قابل توجه ....
ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:


 
عاقبت نیکی زیاد ...
ساعت ٦:٠۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: عاقبت نیکی زیاد

 
فقط تأمل کن ...
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

اینا دیگه کیند !؟

(tajob)  (tajob)  (tajob)


 
بعضی میگن ها واقعا ....
ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

ببین چه میگن ....


 
نکته ناب از عارف بنام ....
ساعت ۸:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

فقط تفکر : 


 
چرا پشیمانی !؟
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

راستی چرا ؟ 


 
عاقبت بزرگ شمردن آدمهای کوچک ....
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

عقلا می گویند : 


 
ارزش یاد دادن علم
ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: ارزش یاد دادن علم

دوست گرامی ! 


 
وظیفه امروز خیرین مدرسه ساز
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: وظیفه امروز یرین مدرسه ساز

به عقیده من در این موقعیت خیرین مدرسه ساز باید فعالیت خود را در امر ازدواج جوانان داشته باشند !
چرا که 
اولا : امروزه ضرورت ایجاب می کند و در ثانی باید در فکر آینده مدرسه هایی که ساخته اند باشند .
دوست عزیز !
نظر شما چیست ؟